Ölü Ozanlar Derneği

Dead Poets Society
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Ölü Ozanlar Derneği
1.262 izlenme
IMDb: 8.1
Ölü Ozanlar Derneği izle, konusu ve karakterleri ile dikkat çeken 1989 yapımı Dead Poets Society filmini Türkçe Dublaj Full HD izle.

Ölü Ozanlar Derneği Film Konusu ve Özeti

Ölü Ozanlar Derneği filmi çıkış yılı olan 1989 yılından itibaren klasikleşmiş ve pek çok sinema otoritesi tarafından da sevilen bir film haline gelmiştir. Film, baskıcı bir erkek okul olan Welton Academy’de baskı altında okuyan öğrencilere şiir ve edebiyat ile dünyaya farklı bakmayı öğreten bir öğretmenin hikayesini anlatmaktadır. Filmde, John Keating başarılı bir edebiyat öğretmenidir. John Keating Welton Academy’ye öğretmen olarak geldikten sonra baskılanmış öğrencilerine daha farklı düşünme ve anlama yeteneği kazandıran şiir ve edebiyatı öğretir. Bu felsefe ve görüş okul yönetimi tarafından hoş karşılanmaz. Okul yönetimi daha sonra olan bir öğrencinin intiharının suçlusu olarak John Keating’i gösterip okuldan attırmaya çalışır. Fakat öğrenciler öğretmenlerini kaybetmek istemez ve okul müdürünün unutamayacağı bir duruma sokarlar.

Ölü Ozanlar Derneği Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Robin Williams- John Keating Robin Williams tarafından canlandırılan karakter John Keating farklı anlatım biçimi ile öğrencilerine dünya ile ilgili farklı görüşler öğreten bir edebiyat öğretmenidir.
  • Norman Lloyd- Bay Nolan Bay Nolan John Keating’i okuldan attırmaya çalışan ve onun ders anlatışından hoşlanmayan okul müdürüdür. Bay Molan karakterini Norman Lloyd canlandırmaktadır.
  • Ethan Hawke- Todd Anderson Ethan Hawke, filmde Todd Anderson karakterini canlandırmaktadır.

Ölü Ozanlar Derneği Filmi Hakkında Merak Edilenler

Ölü Ozanlar Derneği filmi 1989 yılında çıkmıştır. Dram türündeki film Peter Weir tarafından yönetilmiş ve senaryosunu da Tom Schulman tarafından yazılmıştır.
  1. Film En İyi Özgün Senaryo Akademi Ödülü sahibi olan film 16 milyon bütçeyle çekilmiştir. Ve film gişede toplamda yaklaşık olarak 235 milyon dolar elde etmişler.
  2. Film, sahip olduğu felsefe ve dokunaklı hikayesi ile çıktığı dönemde oldukça beğeni toplamıştır ve günümüzde de bir klasik olarak bilinmektedir.
  3. Filmdeki oyuncuların rollerinin hakkın vererek oynadığı ve seyirciye iyi oyunculuklar izlettiği film düşünüldüğü gibi aynı adlı daha önce yayımlanan kitaptan uyarlama değildir.
  4. Filme ait olan kitap film çıktıktan sonraki dönem aynı yıl içinde yayımlanmıştır. Film orijinal ve başarılı senaryosundan dolayı Akademi ödülüne layık görülmüştür.
  5. Film IMDB’de 8,1 puana sahiptir ve orjinal ismi Dead Poets Society'dir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?