Harry Potter 6 Melez Prens

Harry Potter and the Half-Blood Prince
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Harry Potter 6 Melez Prens
2.756 izlenme
IMDb: 7.6
Harry Potter 6 izle, Serinin 6. si Melez Prens filmini Dipfilmizle farkıyla Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izleyebilirsiniz.

Harry Potter ve Melez Prens Film Konusu Ve Özeti

Harry Potter 6, Voldemort geri dönmüş ve hatta bu durum Sihir Bakanlığı tarafından da kabul görmüştür. Bu olay Harry Potter’ın seçilmiş kişi olarak adlandırılmasına neden olmuştur. Tüm bu olaylar esnasında Harry bir miras haberi alır. Miras Vaftiz Babası olan Sirius’tan ona kalmıştır. Miras kalmış olan mallar ise Yoldaşlığı’n gizli karargahları arasında yer alan Black ailesine ait olan evdir. Bunun yanı sıra ona miras kalan bir şey daha vardır. O da yaşlı bir ev cini olan Kreacher’dir. Harry’nin kulağı bir anonsa takılı kalır. Anonsta profesör Snape hakkında bir açıklama bulunmaktadır. Snape, Karanlık Sanatlara Karşı Savunma dersinin öğreticisi olarak duyurulmuştur. Fakat Snape’in yerine aslında bilinçsiz bir şekilde Harry Potter’ın ikna etmiş olduğu Horace Slughorn gelmiştir.

Harry Potter Ve Melez Prens Film Oyuncu ve Karakterleri

  • Alan Rickhman: İngiliz yönetmen ve aktör olan Alan Rickhman filmde profesör Snape karakterini canlandırıyor. 21 Şubat 1946 tarihinde Londra’da dünyaya gelen oyuncunun ölüm tarihi ise 14 Ocak 2016 olarak biliniyor.
  • Frank Dillane: Lord Voldemort rolünü canlandıran Frank Dillane İngiliz sinema ve dizi oyuncusu olup 21 Nisan 1991 tarihinde Londra’da dünyaya gözlerini açmıştır. Kraliyet Dramatik Sanat Akademisi mezunu olan oyuncunun ayrıca müzisyen kimliği de bulunmaktadır. Oyuncunun sinema ile ilk tanıştığı dönemde 6 yaşında olduğu bilinmektedir.

Harry Potter Ve Melez Prens Merak Edilenler

15 Temmuz 2009 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde ve dünyanın pek çok ülkesinde gösterime giren Harry Potter ve Melez Prens, Harry Potter serisine ait 6. Kitaptan uyarlanmış bir filmdir. Steve Klones’in senaryosunu uyarlayarak kaleme aldığı filmin çekimleri 24 Eylül 2007 tarihinde başlamıştır. Yaklaşık on ay boyunca devam eden çekimler 29 Temmuz 2008 tarihinde tamamlanmış olup devamında stüdyo çalışmalarına geçilmiş olduğu belirtilmektedir. Yönetmenliğini Daved Yates üstlenirken, serinin diğer filmlerinde olduğu gibi yapımcıları da David Heyman ve David Barron olmuştur. IMDb puanı 10 üzerinden 7.6’dır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 1 Yorum
  • 𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺Misafir

    𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈’𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓…𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦’𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦’𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?


    1

    0
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?