Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Harry Potter 3 Azkaban Tutsağı
2.084 izlenme
IMDb: 7.9
Hary Potter 3 izle, kitapdan uyarlanan filmin üçüncüsü Azkaban Tutsağı filmini Full HD kalitede Türkçe Dublaj Altyazılı izleyebilirsiniz.

Harry Potter Ve Azkaban Tutsağı Film Konusu Ve Özeti

Harry Potter 3'de, ünlü bir büyücü hapishanesi olan Azkaban’dan kaçmış olan Sirius Black adlı bir katilin hedefleri arasındadır. Fakat Sirius Black’ın peşinde Azkaban hapishanesinin bekçiliğini yapmakta olan Ruh Emiciler vardır. Her ne kadar tehlikeli olduğunu biliyor olsa da Harry Potter Hogwarts’a geri dönmüştür. Ailesinin izni olmaması sebebi ile ise Hogsmeade adlı büyücü kasabasına gidememektedir. George Weasley ve Fred, Hogwarts’ın iç ve dışında yer alan ve gizli geçitleri gösteren Çapulcu Haritası’nı Harry Potter’a verirler. Harry ise ailesinin ve yakınlarının izin vermediği bu büyücü kasabasına görünmezlik pelerini yardımı ile gizli tünellerden geçmesi sonucunda giriş yapar.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı Film Oyuncuları ve Karakterleri

Harry Potter serisinde yer alan tüm filmlerde Harry Potter ana karakterdir. Bunun yanı sıra bu filmde George Weasley ve Fred Weasley de oyunun başrolünü paylaşmaktadır.
  • James Phelps: Filmdeki rolü Fred Weasley olan James Phelps Annika Ostle ile 2016 yılında bir evlilik yapmışlardır. 25 Şubat 1986 Birleşik Krallık doğumlu olan yakışıklı oyuncu 1.91 m boyundadır. 2001 yılından bu yana aktif bir şekilde oyunculuk yapmaktadır.
  • Gary Oldman: Filmde yer alan ve Harry Potter’ı hedef olarak seçen azılı katil Sirius Black’a hayat veren ünlü oyuncu Gary Oldman olmuştur. İngiliz Yönetmen ve aktör kimliği ile tanınan Gaqry Oldman 1.74 boyunda ve üç çocuk babasıdır.

Harry Potter Ve Azkaban Tutsağı Merak Edilenler

Harry Potter serisine ait üçüncü kitaptan uyarlanan Harry Potter ve Azkaban Tutsağı 31 Ağustos 2004 tarihinde gösterime girmiştir. Fantastik, Macera türünde olan ve izleyenlerini büyülemeyi başaran filmin yapımcısı Chris Columbus ve David Heyman olmuştur. Yönetmenliğini ise Alfonso Cuaron üstlenmiştir. Filmi müziği John Williams’a aittir. Film Phoenix Film Eleştirmenleri derneği tarafından En İyi Macera Aile Filmi Kategorisinde ödüle layık görülmüştür. Ayrıca BAFTA İzleyici özel ödülü ile BAFTA En İyi Çocuk Filmi Ödülü’nü kazanmıştır. IMDb puanı 10 üzerinden 7.7 olarak belirtilmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?