Harry Potter 1 Felsefe Taşı

Harry Potter and the Philosopher's Stone
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Harry Potter 1 Felsefe Taşı
17.778 izlenme
IMDb: 7.6
Harry Potter 1 izle, kitapdan uyarlanan serinin ilki olan Felsefe Taşı filmini Full HD kalitede Türkçe Dublaj izleyebilirsiniz.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filminin Konusu ve Özeti

Harry Potter ve Felsefe Taşı filminde büyücü olduğunu bilmeyen ve yetim lan Harry’nin teyzesinin evindeki yaşamından çıkıp Hogwarts büyücülük okuluna gitmesini ve büyülüğü öğrenmesini ele almaktadır. Film teyzesi ve ailesi tarafından sevilmeyen ve dışlanan Harry’nin büyücülük dünyasına dahil olması ile başlar. Harry daha sonraları arkadaşı Ron ve Harmonie ile birlikte okulda farklı ve kötü birinin olduğunu anlarlar bunun için üç arkadaş bu kötü kişiyi durdurmaya çalışırlar. Yol boyunca arkadaşları da kendisi de çeşitli aşamaları geçmeleri gerekir ve son aşamaya yalnızca Harry ulaşır. Harry burada ailesinin ölümünden sorumlu olan kötü büyücü ve yardımcısına peşlerinde oldukları Felsefe Taşı yani ölümsüzlük taşını vermemeye çalışır.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

Daniel Radcliffe- Harry Potter Harry Potter, ailesinin öldürüldüğü olayda sağ çıkmayı başarmış bir çocuktur. Bu yüzden büyücüler onun seçilmiş kişi olduğunu düşünü ve bu doğrudur da. Harry daha okulunun ilk yıllında ailesini öldüren Lord Voldemort ile karşılaşmış ve zayıf olan kötü büyücüyü alt etmeyi başarır. Harry Potter karakterini Daniel Radcliffe canlandırır.
  • Emma Watson- Harmonie Granger Zeki ve çalışkan olan Harmonie Granger arkadaşı Harry’ye yardım etmek için bildiği büyüleri kullanır. Harmonie, muggle yani insandır ve karakterini Emma Watson canlandırmaktadır.
  • Rupert Grint- Ron Weasley Harry’nin arkadaşı olan Ron Harry’ye macera boyunca yardım eder ve fedakarlıkta bulunur. Rn karakterini Rupert Grant canlandırır.
  • Tom Felton- Draco Malfoy Okulun safkan öğrencilerinden olan ve muggle kanı taşıyanları sevmeyen öğrencidir. Draco Malfoy rolünü Tom Felton canlandırır.

Harry Potter ve Felsefe Taşı Filmi Hakkında Merak Edilenler

Harry Potter 1 Felsefe Taşı tanınmamış ve ünlü olmayan genç oyuncular tarafından canlandırılmaktadır. Film J.K Rowling’in kitabından uyarlanmıştır. Film 4 Kasım 2001 tarihinde vizyona girmiştir. Film vizyona girdiği tarihten sonra dünya genelinde yaklaşık 974 milyon dolar hasılat yapmıştır. Filmin bütçesi ise 125 milyon dolardır. Filmin yönetmeni Chris Columbus’ dur. Film vizyona girdiği tarihten itibaren oldukça sevilen ve geniş bir hayran kitlesine sahip olan bir film haline gelmiştir. Harry Potter serisi izleme sırasına göre sitemize eklenmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?