Cennetin Krallığı

Kingdom of Heaven
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Cennetin Krallığı
3.983 izlenme
IMDb: 7.2
Cennetin Krallığı izle, Netflix ve Tv'de yayınlanan 2015 yapımı Kingdom Of Heaven filmini Türkçe Dublaj Full HD kalitede izleyebilirsiniz.

Cennetin Krallığı - Kingdom Of Heaven Film Konusu ve Özeti

Cennetin Krallığı filmi 12. Yüzyıldaki seferlerden sonra Kudüs'teki durumu anlatmaktadır. Kutsal sayılan topraklar üzerinde o zamanlar Hristiyanlar hüküm sürmektedir. Fransa bölgesinde demircilikle uğraşan Balian ‘ ı Godfrey adında birisi görür ve Kudüs'e karşı koruma yapmak üzere onu da davet eder. İlk başlarda bu teklife sıcak bakmayan Balian daha sonra babası ile birlikte yola çıkmaktadır. Ancak yolda babası girmiş oldukları bir çatışmada yaralanır ve hayatını kaybeder. Babasının ölümünden sonra Balian Kudüs'ün Kralı ile tanışır ve ona durumu izah eder. Ancak Kral savaş yanlısı olan iki akrabasının tesiri altındadır. Böylece Müslümanlara bir saldırı düzenlenir ve Selahattin Eyyubi karakteri de filme dahil olur. Selahattin Eyyubi ve Balian ‘ ın ortaklığında kurulan savaş taktikleri ve heyecanlı bir macera filmidir.

Cennetin Krallığı Film Oyuncuları ve Karakterleri

Cennetin Krallığı filminde başrol oyuncusu olarak birçok tanınmış ismi görebiliriz. Orlando Bloom filmde Balian karakterine hayat vermektedir. Selahaddin Eyyübi ile birlik olup Kudusün savunmasında yer alan genç savaşçıdır. Orlando Bloom ile birlikte diziye hayat veren oyuncular arasında Liam Neeson, Michael FitzGerald, Dawid Thewlis ve Eva Green de yer almaktadır. Marton Csokas filimde ikinci kral Guy De Lusignan yerine geçerken Ghassan Massoud ise Selahaddin karakterine hayat vermektedir. Bu filmde Eva Green ‘i ise Kudüslü kadın Sibylla rolünde görmekteyiz.

Cennetin Krallığı Filmi Hakkında Merak Edilenler

Cennetin Krallığı filmi 2005 yılında vizyona girmiş Haçlı Seferleri konulu bir filmdir. Filmin toplam süresi 189 dakika, bütçesi ise 135 milyon dolar olarak büyük ses getirmiştir. Filmin yönetmeni Ridley Scott aynı zamanda yapımcılığını da üstlenmiştir. Aksiyon tarih savaş ve Dram türünde olan bu film birçok dilde dublaj yapılmış olup dünya üzerinde ilgiyle izlenmiştir. IMDb puanı 7.1 olan bu yapıt 211.700.000 bin Dolar hasılat yapmıştır. Eski zamanlardan bir bölümü canlandıran bu film oyuncuların gerek kıyafetleri gerekse yaşam tarzlarıyla ilgi çekmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 1 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?