Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Harry Potter and the Order of the Phoenix
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Harry Potter 5 Zümrüdüanka Yoldaşlığı
1.877 izlenme
IMDb: 7.5
Harry Potter 5 izle, serinin 5.si olan Zümrüdüanka Yoldaşlığı filmini dipfilmizle farkıyla Türkçe Dublaj Full HD kalitede izleyebilirsiniz.

Harry Potter Ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Film Konusu Ve Özeti

Harry Potter büyücü okulunda beşinci yıl başlangıcını iple çekerken koca bir yaz dönemini Dursley ailesi ile birlikte arkadaşlarından uzak geçirir. Bu süreçte en yakın dostları da dahil olmak üzere hiç bir arkadaşından tek bir adet dahi mektup almaz. Tatilde teyzesi ve eniştesi ile birlikte kalır fakat bu esnada bir saldırıya uğrar. Saldırıyı yapanlar ise Ruh emicilerdir. Kuzenini ve kendini korumak isteyen Harry Patronus adı verilen bir büyü yapar. Olayın hemen ardından teyzesinin komşusunun kofti olduğunu öğrenir ve aslında Dumbledore tarafından onu korumak amacı ile gönderilmiştir. Harry Potter sihir bakanlığı tarafından Genç yaşta büyücülüğün makul kısıtlanması kararnamesi gerekçesi ise duruşmaya çağrılmıştır. Belki de bu duruşma onun hayatını derinden etkileyecektir.

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Film Oyuncuları Ve Karakterleri

  • Daniel Radcliffe: Harry Potter film serisinde ana karaktere can veren Daniel Radcliffe İngiliz sinema ve tiyatro oyunları arasında yer almaktadır. Onun tanınmasına vesile olan ise bu film serisi olmuştur. 1.65 boyunda olan yakışıklı oyuncu 1989 yılının 23 Temmuz tarihine denk gelen günde Londra’da dünyaya gelmiştir.
  • Harry Melling: Harry’nin kuzeni Dudley karakterini canlandıran Harry Melling başarılı İngiliz Aktörleri arasında yer almaktadır. 1.75 boyunda olan yakışıklı oyuncu Birleşik Londra 13 Mart 1989 doğumludur.

Harry Potter Ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı Merak Edilenler

David Yates yönetmenliğinde çekilen Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı filminin yapımcıları arasında David Heyman ve David Barron yer alıyor. Harry Potter serisinin beşinci kitabından uyarlanmış olan bu film seride diğer yer alan filmler kadar ilgi çekmeyi başarıyor. Filmin senaristliğini ise Michael Goldenberg üstleniyor. Dev bir oyuncu kadrosuna sahip olan film 138 dakika boyuncu sevenleri ile bir arada oluyor. Tür olarak ise Aile, Fantastik, Aksiyon ve macerayı kapsıyor. 10 Ağustos 2007 Türkiye gösterim tarihi olarak biliniyor. People’s Chocie Favori Drama Filmi ödülüne layık görülmüş olup IMDb 510 bine yakın bir oylama ile 10 üzerinden 7.5 olarak belirlenmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?