Baba 1 – The Godfather

The Godfather
Türkçe Dublaj Türkçe Altyazı
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Baba 1 – The Godfather
3.751 izlenme
IMDb: 9.2
Baba 1 izle, İtalyan mafyasını anlatan ödüllü Al Pacino The Godfather filmini Full HD Türkçe Dublaj dipfilm kalitesinde izleyebilirsiniz.

Baba 1 - The Godfather Film Konusu ve Özeti

Amerika’da 40’lı ve 50’li yıllarda , İtalyan olan bir mafyanın ailesi ile ilgili destansı bir öykü anlatılmaktadır. Don Corleone kızı ile birlikte Connie’nin düğününe katılmıştır. Burada ailenin en küçük oğlu ile babası bu esnada barışmışlardır. Baba Micheal aynı zamanda bir savaş gazisidir. Don, yaşamış olduğu suikast girişimi sonucunda artık işleri yönetemeyecek konuma gelmiştir. Bunun üstüne ise ailenin başına geçen kişiler Micheal ve aynı zamanda ağabeyi Sonny olmuştur. Corleone ailesi danışmanları yardımı ile diğer ailelere adeta savaş açmışlardır. Bu durum ise eski moda yöntemlerinde de bir takım değişikliklere neden olmuştur. İtalyan mafyasının ailesini destansı bir şekilde dile getiren film büyük beğeni toplamıştır.

Baba 1 - The Godfather Film Oyuncuları ve Karakterleri

Al Pacino: Filmde Michle Corleone rolünü üstlenen Alfredo James Pacino aslen Amerikalıdır. Yapımcı ve aktör kimliği bulunan başarılı oyuncu 25 Nisan 1940 yılında Doğu Harlem’de dünyaya gelmiştir. 3 çocuk babası olup En İyi erkek Oscar’ı ile AFI Yaşam Boyu Başarı ödülüne layık görülmüştür. Marlon Brondo: Vito Corleone rolünü canlandıran Marlon Brando 20. Yy’ın en çok etkileyen aktörleri arasında yer almayı başarmıştır. Ünlü oyuncu Omaha’da 3 Nisan 1924 yılında doğmuş ve 1 Temmuz 2004 tarihinde ise Los Angeles’ta hayata gözlerini yummuştur. Altmış yıllık kariyeri boyunca ise bir çok başarıya imza atmıştır.

Baba 1 - The Godfather Fİlmi Hakkında Merak Edilenler

Suç ve Dram türünde yer alan Baba filmi yönetmenliğini Francis Ford Coppola gerçekleştirmiştir. Film müziğinin bestecisi ise Nino Rota olarak bilinmektedir. Ekim 1973 yılında Türkiye’de gösterime giren ve büyük beğeni ile izlenen film için ayrılan bütçe tam tamına 6 milyon USD olmuştur. Mario Puzo romanından uyarlanmış ve senaristliğini Mario Puzo ile Francis Ford Coppola üstlenmiştir. Filmin en önemli yönü ise Kongre Kütüphanesi tarafından 1990 yılında Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Film Arşivi’nde muhafaza edilmesi istenmiş ve Kültürel, Tarihi ve Estetik olarak önemli filmlerden biri seçilmiştir. IMDb puanı 10 üzerinden 9.2 olarak belirlenmiştir. Bu yazımızda ödüllere doymayan gelmiş geçmiş en iyi filmler arasında gösterilen Baba 1 izle filmini sizlere sunduk.
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 12 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?