Matrix 4 Resurrections

The Matrix Resurrections
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Matrix 4 Resurrections
933 izlenme
IMDb: 5.7
Matrix 4 izle, 2021 yılında çıkan konusu, imdb puanı, ekşi yorumu ile dikkat çeken Resurrections filmini Full HD Türkçe dublaj izle.

Matrix 4 Resurrections Filminin Konusu ve Özeti

Matrix 4 serisinin son filminde Neo’nun Matrix evrenin yeniden dönüşünü konu almaktadır. Morpheus’un eski öğrencisinin Trinity’i kurtarmak istemesi ile ilgilidir. Morpheus olarak karşımıza çıkan bu öğrenci Trinity’nin Matrix evreninden kurtarmak istese de Trinity burada başka bir isimde ve evlidir. Morpheus da Trinity’i kurtarmak için Neo’ya ulaşır. Matrix film sersinin ilk filminde olduğu gibi Neo’nun uyanması ve ardından Trinity’i uyandırması için Neo ilk filmde olduğu gibi bazı aşamalardan geçer. Filmin başında da Neo’nun eskiden olduğu gibi bir şirkette çalıştığı ve sıkıcı olan tek düze hayatından sıkıldığını görmekteyiz.

Matrix Resurrections Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Keanu Reeves- Neo
Keanu Reeves, tarafından canlandırılan Neo tekrar uyanmak ve bu sefer Trinity’i de uyandırmak zorundadır. Sıkıcı ve anlamsız hayatından kurtulmak için Neo tekrar aşamalardan geçmeye başlar.
  • Carrie Anne Moss- Trinity
Carrie Anne Moss tarafından canlandırılan Trinity karakteri Matrix içinde ailesi olan ve farklı bir isimle yaşamaktadır. Eskiden olduğu kişiyi bilmeyen ve hatırlamayan Trinity bu filmde tekrar uyanmaya çalışmaktadır.
  • Morpheus-  Yahya Abdul Mattem
Morpheus olarak geçen ve diğer Morpheus’un öğrencisi olan karakteri Yahya Abdul Matem canlandırmaktadır. Filmin başında Trinity’i uyandırmak için Matrix evrenine girse de bunu yapamayınca Neo’ya ulaşır ve Neo’nun Trinity’i uyandırmasına yardım.

Matrix Resurrections Filmi Hakkında Merak Edilenler

Matrix film serisinin son filmi olan Martix 4 Resurrections filmi ilk filmlerin yönetmeni olan Wachowski kardeşlerden Lana Wachowski tarafından yönetilmiştir.
  1. Film serinin ilk filmlerine oranla daha az sevilmiş hatta hayranlar tarafından oldukça eleştirilmiştir.
  2. Film vizyona girdiği 22 Aralık 2021 yılından itibaren dünya genelinde sadece 157 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Film için ayrılan bütçe ise hasılattan daha fazla ve 190 milyon dolardır.
  3. Film aynı zamanda IMDB’den de diğer filmlerden daha düşük bir puan almış ve bu puan 5,7’dir.
  4. Film dünya genelindeki hayran tarafından serinin diğer filmlerinden farklı bir çekim stili ve teknolojinin gelişmesine rağmen nasıl daha kötü görsel efektler yapıldığından yakınmaktadırlar. Film genel olarak hayranlardan körü yorum almıştır.
Matrix 4 izle yazımızda şunuda belirtmek de fayda var; film imdb den hatrı sayılır bir puan alırken ekşi sitesinden de oldukça iyi yorumlar almıştır. Vizyona 2021 yılında giren film maalasef netflix platformunda değil HBO Max platformunda yayınlanmıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Serinin Diğer Filmleri
Matrix 3
6.7 2003
Matrix 2
7.2 2003
Matrix 1
8.7 1999
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?