Matrix 2

The Matrix Reloaded
VİP
Hata Bildir ×


Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Matrix 2
733 izlenme
IMDb: 7.2
Matrix 2 izle, 2003 yapımı Matrix Reloaded filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD youtube kalitesinde izleyebilirsiniz.

Matrix 2 Reloaded Filmi Konusu ve Özeti

1999 yılında ilk filminden sonra büyük bir hayran kitlesi oluşturan Matrix filminin ikincisi Matrix Reloaded büyük beğeni toplamıştır. 2003 yılında vizyona giren film bilimkurgu ve aksiyon türlerindedir. Film Neo’nun ilk filmde kendini kurtarması çabasından devam etmektedir. Neo kendini ajanlar ve makinelerin elinden kurtarmayı başarmıştır. Fakat makineler insanlığın son kalesi ve makinelerin girmediği tek şehir olan Zion ile ilgili önemli ve yeni bilgiler elde etmiştir. Zion ile ilgili bu önemli gelişme ile birlikte Neo seçilmiş kişi olmanın önemini ve sorumluluğunu kavrayacak. Neo bundan sonra sadece kendini değil insanlığı da kurtarması gerektiğini anlar. Neo seçilmiş kişi olarak Anahtarcı’yı bulup yeni sırlar öğrenmeye başlar.

Matrix Reloaded Filmi Karakterleri ve Oyuncuları

  • Keanu Reeves- Neo
Keanu Reeves tarafından canlandırılan Neo
  • Morpheus- Laurence Fishburne
Laurence Fishburne tarafından canlandırılan filmin kilit karakterlerinden Morpheus, insanlık ırkının geri kalanın karşılaşacağı yeni tehlike için Neo’nun seçilmiş kişi olarak yapması gereken durumlarda Neo’ya yardım ediyor.
  • Trinity- Carrie Anne Moss
Carrie Anne Moss tarafından canlandırılan Trinity Matrix filmlerinin önemli karakterlerindendir.
  • Ajan Smith- Hugo Weaving
Ajan Smith, makineler adına Zion şehrini bulmaya çalışmaktadır. Ajan Smith Neo ile birebir olarak dövüşen ve oldukça güçlü bir olan bir karakterdir. Ajan Smith ünlü oyuncu Hugo Weaving tarafından canlandırılmaktadır.

Matrix Reloaded Filmi Merak Edilenler

Matrix Reloaded filmini ilk filmin de yönetmeni olan Wachowski kardeşler yönetmiştir. Ayrıca Wachowski kardeşler filmin senaryosunu yazarak senaristliğini de üstlenmişlerdir. Devam filmi olan Matrix Reloaded 150 milyon dolar bütçe ile çekilmiştir. Ve vizyona girdiği 16 Mayıs 2003 tarihinden itibaren dünya genelinde 738 milyon dolar hasılat elde etmiştir. Film serinin ilk filmi gibi dünya çapındaki seyirciler tarafından beğenilmiş ve IMDB’de 7,2 puan almıştır. Film ilk filmde olduğu gibi Neo’ya ve çevresinin makinelerden kurtulmanın ve Matrix simülasyonundan kaçışını ele almaktadır. Filmde en çok dikkat çeken nokta ilk filmde de olduğu gibi filmin yansıttığı felsefe olmuştur. Filmi izleyen izleyici film boyunca kendilerini canlı tutacak bu felsefeye ve olaylara odaklanarak geçirmektedir.
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Serinin Diğer Filmleri
Matrix 3
6.7 2003
Matrix 1
8.7 1999
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?