Delibal

Delibal
VİD
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Delibal
2.239 izlenme
IMDb: 6.7
Delibal izle, 2015 yapımı bipolar hastalığı olan Barış'ın hikayesine odaklanan filmi jet hızında Full HD tek parça izleyebilirsiniz.

Delibal Film Konusu ve Oyuncuları

Delibal Türk sinemasının 2015 yılında çekilen romantik dram türündeki filmlerinden biridir. Filmin yönetmeni Ali Bilgin'dir ve başrollerinde Çağatay Ulusoy ve Leyla Lydia Tuğutlu yer almaktadır. Filmin ana karakteri Barış (Çağatay Ulusoy), Mimarlık öğrencisi olan ve resim yapmayı seven bir gençtir. Barış, eğitim hayatı boyunca resim yaparak kendini ifade etmiştir. Bir gün, derslerine girdiği sınıfta tanıştığı Filiz (Leyla Lydia Tuğutlu) ile karşılaşır ve aralarında bir yakınlaşma başlar. Ancak Filiz, Barış'ın çocukluğunda yaşadığı travmatik bir olayın etkilerini hala taşıyan ve zaman zaman bipolar bozukluğu olan bir genç kızdır. Barış, Filiz'e karşı derin hisler beslese de Filiz'in duygusal dalgalanmaları ve korkuları, ilişkilerini zorlaştırmaktadır. Film, Barış ve Filiz'in arasındaki ilişkiyi, Filiz'in duygusal dalgalanmalarını, Barış'ın ona yardım etmek için verdiği mücadeleyi ve her ikisinin de birbirlerini kabul etme sürecini anlatmaktadır. Ancak hayatta her şey her zaman istenildiği gibi gitmez ve Barış ve Filiz arasındaki ilişki, Filiz'in bipolar bozukluğu ile ilgili zorluklarla karşı karşıya kalır. Delibal, bir yandan gençlerin duygusal dünyasına odaklanırken, diğer yandan da mental sağlık konularına dikkat çekmektedir. Filmin sonunda, Barış ve Filiz'in ilişkisinde yaşanan zorluklara rağmen, her ikisi de kendi kişisel gelişimleri için çaba gösterir ve hayatlarında yeni bir sayfa açarlar.

Delibal Hastalığı Nedir?

Bipolar bozukluk, duygu durumunu etkileyen bir psikiyatrik hastalıktır. Eskiden "mani-depresyon" olarak da adlandırılan bu rahatsızlık, kişinin ani ve aşırı duygu durum değişimleri yaşamasına sebep olur. Bu durum, bazen "manik epizodlar" olarak adlandırılan yüksek enerjili, coşkulu ve düşünce akışlarının hızlandığı dönemlerle, bazen de "depresif epizodlar" olarak adlandırılan umutsuzluk, çaresizlik ve mutsuzlukla dolu dönemlerle karakterizedir. Bipolar bozukluk, birçok faktörün bir araya gelmesiyle ortaya çıkabilir. Genetik faktörler, beyin kimyasındaki dengesizlikler, çevresel faktörler ve stres gibi faktörler bipolar bozukluğa neden olabilir. Tedavi edilmediği takdirde, bipolar bozukluk hayat kalitesini düşürebilir, iş ve okul performansını etkileyebilir ve hatta intihar düşüncelerine yol açabilir. Bipolar bozukluğun tedavisi, psikoterapi, ilaç tedavisi veya her ikisinin bir arada kullanımıyla yapılabilir. Tedavi edilmesi, semptomların kontrol altına alınması ve kişinin normal hayatına geri dönmesi açısından son derece önemlidir.

Delibal Filmi Merak Edilenler

Yazımızın devamında film hakkında internette en çok merak edilenleri liste halinde sizlere yanıtlamaya çalıştık.
  • Delibal hangi platformda var: Star TV de yayınlanan film herhangibi bir platforumda yayınlanmadı.
  • Delibal kaç saat sürüyor
  • Delibal Filmi 1 Saat 57 Dakika sürmektedir.
  • Delibal Hangi Yıl Çıktı
  • Film 25 Aralık 2015 Yılında vizyona girmiştir.
Delibal 1 izle filmini nasıl buldunuz. Film hakkında tüm merak edilenleri beyazperde ve yandex üzerinden araştırıp sizlere ilettik. Ayrıca youtube reklamıda ekledik.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?