3 Aptal

3 Idiots
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
3 Aptal
4.038 izlenme
IMDb: 8.4
3 Aptal izle, unutulmaz filmler arasına giren 2009 Hint yapımı 3 Idiots filmini Türkçe Dublaj Full HD kalitede izleyebilirsiniz.

3 Aptal - 3 Idiots Konusu ve Özeti

3 Aptal; Bir yurtta aynı odalarda kalmakta olan üç öğrenci; Farhan Qureshi, Rancho, Raju Rastogi’yi konu alır. Hindistan’da yer alan ve namı duyulan bir okulda bu üç arkadaş mühendislik okumaktadır. Yurt odaları da aynı olan bu öğrencilerin birer hedefi vardır. Zira Raju fakir olan ailesini refaha kavuşturmak istemekte Farhan ailesinin istediğini yerine getirmek amacı ile bölümü seçmekte ve Rancho ise makinelere karşı ayrı bir tutkusu bulunmaktadır. Filmde eğitim sistemine eleştirel yaklaşım bulunmakta fakat bu durumu sahneye bu durum eğlence dolu yansıtılmaktadır. Film aynı zamanda okulda Viru adlı profesör ile üç arkadaş arasında geçenlere de tanıklık etmektedir.

3 Aptal - 3 Idiots Oyuncu Ve Karakterleri

  • Aamir Khan: Kaliteli filmleri ile izleyicilerinin büyük beğenisini toplayan Aamir Khan, filmde Rancho karakterini canlandırmıştır. Hint kökenli olan oyuncu aynı zamanda yönetmen ve yapımcı kimliğine sahiptir. 14 Mart 1965 yılında Mumbal bölgesinde dünyaya gelmiş ve 3 çocuk babasıdır. Amir Khan 2 kere evlilik yapmış fakat ikisinden de boşanmıştır.
  • Sharman Joshi: 3 Aptal filminde yer alan yurttaki arkadaşlardan biri olan ve ailesini refaha kavuşturmak adına mühendislik bölümünü tercih eden Roji karakteri ile tanınan Sharman Joshi 28 Nisan 1979 doğumludur. 2000 yılında Prerana Chopra ile dünya evine girmiş ve evliliklerine devam etmektedirler. Yakışıklı ve başarılı oyuncunun boyu 1.75 m olarak bilinmekte olup 3 çocuk babasıdır.

3 Aptal - 3 Idiots Merak Edilenler

2009 yapımı olan ve Bollywood filmleri arasında yer alan 3 Aptal, Hindistan bölgesinde gelmiş geçmiş tüm dönemlerin en yüksek gişe rekorunu gerçekleştirmesi ile ön plana çıkmaktadır. Filmin Hindistan bölgesinde gösterime giriş tarihi 25 Aralık 2009 tarihine denk gelmektedir. Yönetmenliğini Rajkumar Hirani yapmış ve senaryosu Rajkumar Hirani, Abhijat Joshi, Vidhu Vinod Chopra’ya aittir. Film Müziği bestecileri arasında Shantanu Moitra, Atul Ranınga, Sanjay Wandrekar gibi isimler yer almaktadır. Filmfare En İyi Film Ödülü ile Filmfare En İyi Diyalog ödülüne layık görülmüştür. IMDb puanı 10 üzerinden 8.4 alarak en yüksek sıralara gelmeyi başarmıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?