Truman Show

The Truman Show
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Truman Show
1.342 izlenme
IMDb: 8.2
Truman Show izle, konusu ile dikkat çeken unutulmaz filmler listesine giren Truman Şov youtube filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı Full HD izle.

Truman Show Filminin Konusu ve Özeti

Truman Show sinemadaki devrim niteliğine sahip senaryolardan biridir. Dünyada imkansız derecede de güzel olan bir ada da halk yaşamaktadır. Bu yaşadıkları hayat ütopik bir hayattır. Burada yaşayan bir çok insan her gün için mutlu uyanmakta, güne umutla bakmakta ve günlerini mutlu olarak sonlandırmaktadır. Filmin baş kahramanı olan Truman bu adada yaşayan kişilerdendir. Oldukça güzel bir eşi olan Truman’ın, birgün caddede yürürken ölmüş olduğunu düşündüğü babasını sokakta görür. Buraya kadar herşeyi olduğu gibi yaşamıştır. Fakat babasını gördükten sonra her şey değişir. Sokakta gördüğü adamın babası olduğundan emin olan Truman, babasının bir anda ortadan kaybolması nedeniyle ne yapacağını bilememektedir. Daha sonrasında bir takım tuhaflıklar yaşayan, yaşadığı hayatın normal olmadığını anlar, şüphelenmeye başlar ve bu dünyadan çıkmak için çabalayacaktır. Televizyon dünyasında yapılan en önemli eleştirel bir film olan Truman Show, yayınlandığı günden bu yana en etkili işlerden biri olarak yerini almıştır. Başrolünde bulunan Jim Carrey’in müthiş performansı ile birlikte film, konusu itibariyle devrim niteliğindeki yerini almıştır. Yıllardır konuşulan, üzerine yazılıp çizilen ve hiç bir filmin önüne geçemediği bu filmin sıcaklığını artık günümüzde yakalamak oldukça zor.

Truman Show Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

Şüphesiz Jim Carrey filmin en kült oyuncularından biridir. Film boyunca göstermiş olduğu profesyonel oyunculuğu ile filmin konusu ile adeta bütünleşmektedir. Laura Linney Meryl rolünde, Noah Emmerich, Marlon’un rolünde, Natascha McElhone, Lauren/Sylvia’nın rolünde, Ed Harris, Yönetmen Christof rolünde oynamaktadır. Film kadrosu itibariyle de izleyeciler tam not almıştır.

Truman Show Hakkında Bilinmesi Gerekenler

1998 yapımı olan filmin IMDB puanı 8.1’dir. Truman Show hikayesi ile oldukça dikkat çekmektedir. Filmin baş kahramı Truman tam otuz yıldır sahte bir dünyada yaşamıştır. Eşi, arkadaşları, işi ve yaşadığı hayat sanal bir dünyadan ibarettir. Truman dışındaki herkes bunun oyun olduğunu bilmektedir. Truman’ın dış dünyayla bağlantısı kesilmesi için dünyayı ona göre tanıtmışlardır. Babasının bir deniz kazasında öldüğünü söylemişlerdir. Babasını görene kadar bu sahte hayatı yaşayan Truman, gerçeği yavaş yavaş keşfetmeye başlar. Bu keşif bittikten sonra bu yalan dünyadan çıkmak için elinden geleni yapar. Yönetmen ile bir mücadale içine girişir. Ekşi sitesinde oldukça olumlu yorumlar alan ve youtube de fragmanı yüzbinlerce kez izlenen Truman Show izle makalemiz sizlerleydi.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 10 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?