Prestij

The Prestige
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Prestij
12.652 izlenme
IMDb: 8.5
Prestij izle, 2006 yapımı Christopher Nolan yönetmenliğinde ki Netflix The Prestige filmini Full HD kalitede Türkçe Altyazılı izle.

Prestij Film Konusu Ve Özeti

Prestij, Londra 19. Yüzyıl ile birlikte hızlı bir şekilde değişmeye başlamıştır. Bu dönemde bölgede sihirbazlar oldukça önem kazanmıştır. Zira toplum onları gizemli bulmuş ve ileri derece saygıdeğer bir tutum sergilemiştir. Filme bu dönemlerde yaşayan ve şöhretini tüm topluma duyurmaya başlayan iki sihirbaz yer almaktadır. Bu iki sihirbaz Alfred Borden ve Robert Angier’dir. Angier’in çok sevdiği eşi Jılia Piper Perebo bir gün yapmış oldukları gösteri esnasında kaza geçirerek hayata gözlerini yumar. Bu durum onu çok derinden etkiler ve aslında olaydan sorumlu olarak Borden’i görmektedir. İşte bu iki sihirbazın düşmanlık duygusu ve rekabet hırsı tam da burada başlamaktadır.

Prestij Film Oyuncu Ve Karakterleri

  • Christian Bale: Filmin ana karakterleri arasında yer alan ve iki sihirbazdan biri olan Alfred Borden, Chiristian Bale’nin canlandırması ile ekranlara yansımaktadır. Pek çok ödül sahibi olan ünlü oyuncu İngiliz asıllı olup 30 Ocak 1974 yılında dünyaya gelmiştir. İki çocuk babası olan yakışıklı oyuncu 1.83 boyundadır.
  • Hugh Jackman: Filmde iki sihirbazdan biri olan ve eşini elim bir kaza sonucu kaybeden Robert Angier karakterine hayat veren Hugh Jackman, Avustralya kökenli olup yapımcı ve aktör kimliğine sahiptir. 12 Ekim 1968 Sydney doğumludur. 2 çocuk babası olan yakışıklı oyuncu tarihsel kişilikler ile süper kahramanları canlandırması ile birlikte tüm dünya üzerinde şöhret sahibi olmuştur.

Prestij Filmi Merak Edilenler

Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık ortak yapımı olan Prestij filmi Christopher Nolan yönetmenliğinde çekilmiştir. Romandan sinemaya uyarlanmış olan bu filmin senaristleri arasında yer alan isimler ise Christopher Nolan ve Jonathan Nolan olmuştur. Müzik David Julyan’a aittir. 22 Aralık 2006 yılında gösterime giren ve 128 dakika süren filmin türü ise Gizem/ Dram kategorisini kapsamaktadır. En İyi Görüntü Yönetimi Oscar’ı ile birlikte En İyi Yapım Tasarımı Oscar’ına aday gösterilmiş olup Empire En İyi Yönetmen Ödülü ve Satellite En İyi DVD Ödülü almaya hak kazanmıştır. IMDb üzerinden yaklaşık olarak 400 bin kişinin oylaması ile 8.5 puan almıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 1 Yorum
  • AysenMisafir

    Siteniz çok güzel, izlenen kült filmleri ekliyorsunuz görüntü kalitesi iyi ve reklam yok film izleme sitenize bayıldık yeni fav sitemiz burası artık, Teşekkürler dipfilmizle.


    0

    0
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?