Esaretin Bedeli

The Shawshank Redemption
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Esaretin Bedeli
1.380 izlenme
IMDb: 9.3
Esaretin Bedeli izle, konusu ve oyuncuları ile oldukça beğenilen ödüllü The Shawshank Redemption filmini Türkçe Dublaj Full HD izle.

Esaretin Bedeli Film Konusu Ve Özeti

Esaretin Bedeli filminde; Andy Dufrense başarılı bir bankacıdır fakat özel hayatında bu durum söz konusu olmamıştır. Evli olduğu eşi tarafından aldatılmış ve bu durumu kendine yedirememiştir. Alkol aldığı bir gün eşinin aldatmış olduğu kişinin ev adreside gider. Fakat yanında mermi dolu bir silah vardır. Andy Dufrense tam onları öldürme teşebbüsünde bulunacağı sıra vazgeçer ve sırtını dönerek oradan uzaklaşır. Ne yazık ki o akşam olay yerinde eşi ve aldattığı kişi kurşun yağmuruna tutularak yaşamını kaybeder. Andy ise bir şey yapmamış olsa dahi bu durumdan kurtulamaz zira olay yeri inceleme bölgede onun ayak izlerine rastlar ve suçlu görerek yargıya teslim edecektir.

Esaretin Bedeli Film Oyuncuları Ve Karakterleri

Esaretin Bedeli adlı filmde yer alan ana karakterler Andy Dufrense, Ellis Boyd Red olarak belirlenmiştir.
  • Tim Robbins: Ana karakter olan Andy Dufrense rolünü üstlenen Tim Robbins, 16 Ekim 1958 doğumlu olup Amerikan aktördür. Aktör kimliğinin yanı sıra müzisyenlik de yapmaktadır. En İyi Yardımcı Oscar ödülüne layık görülen Tim Robbins iki çocuk babasıdır.
  • Morgan Freeman: Andy Dufrense’in hapishanede tanıştığı ve artık onun en yakın arkadaşı olan bay Red karakterine hayat veren Morgan Freeman 1 Haziran 1937 Memphis doğumludur. 1.88 boyunda olan yakışıklı oyuncu adeta zamana meydan okumakta olup 4 çocuk babasıdır.

Esaretin Bedeli Merak Edilenler

10 Mart 1995 yılında Türkiye’de gösterime girmiş olan Esaretin Bedeli, en çok beğeni toplayan filmler arasında yer alması nedeni ile şimdiki zamanda dahi büyük bir ilgi ile izlenmektedir. Yönetmenliğini Frank Darabont üstlenmiş ve Stephen King’in kitabından uyarlanmıştır. Filmin türü ise Dram/ Gizem olmuştur. 142 dakikalık filmin müziği ise Thomas Newman’a aittir. Ekran başına seyircilerini kitleyen ve merak oluşturan Esaretin Bedeli filmi Amerika’da gösterimi ise 23 Eylül 1994 olarak belirtilmektedir. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı, En İyi Film Oscar’ı adaylığı bulunmakta olup, Yabancı Dilde En İyi Film Dalında Japon Akademi Ödülü’ne layık görülmüştür. IMDb puanı ise 10 üzerinden 9.3 olarak belirtilmiş ve büyük başarılara imza atmıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?