Gözü Tamamen Kapalı

Eyes Wide Shut
Türkçe Dublaj Türkçe Altyazı
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Gözü Tamamen Kapalı
8.271 izlenme
IMDb: 7.5
Gözü Tamamen Kapalı izle 1999 Türkçe Dublaj 1080p Tek Part Altyazılı 720p Full HD Tek Parça Kota Dostu Mobil Film izle. 16 Temmuz 1999 günü vizyona giren çalışma sinema izleyicileri tarafından oldukça beğenilmeyi başardı. 159 dakika sürecek filmi soluksuz bir şekilde keyifle seyredebilirsiniz. Dram, Gizem, Gerilim türlerini ele alan film farklı konuları harmanlayarak çeşitlilik sunuyor. Eyes Wide Shut izle filmini sitemizden Full HD seçeneğiyle indirip izleyebilirsiniz. Gözü Tamamen Kaaplı izle, Stanley Kubrick yönetmenliğinde ki 2 Saat 45 dakikalık Londra'da çekilen Eyes Wide Shut filmini Full HD izle.

Gözü Tamamen Kapalı Filmi’nin Konusu

Arthur Schnitxler’in Rüya Romanı adlı romanından uyarısı yapılan, 1999 yılında yayınlanan bir filmdir. Yönetmenliği Stanley Kubrick tarafından yapılmıştır. Bu film yönetmenin son filmidir. Filmin içinde, aşk, ilişki, sadakat, cinsellik temaları hakim. Filmde psikolojik gerilimi de en üst seviyede hissediyorsunuz. Filmde bir adam eşinin cinsel isteklerini öğrenir, bundan sonra korku, heyecan, cinsellik ile yeni keşifler ile birlikte hayatında yeni bir dönem başlar. Piyanist bir arkadaşı vasıtasıyla bir partiye katılır, bu partide korku dolu anlar ve gerilim dolu bir gece yaşanır. Filmin süresi iki buçuk saattir. Buna rağmen film, yönetmenin ustalığı sayesinde hızlıca ilerlemektedir. Evlilik, sadakat, Cinsellik konuları ustaca işlenerek, izleyiciye zaman sorgusu yapmamasına vesile oluyor.

Gözü Tamamen Kapalı Filminin Oyuncu Kadrosu

Gözü Tamamen Kapalı Filmi oyuncu kadrosunda bilindik ve ünlü isimler yer alıyor. Tom Cruise, Nicole Kidman, Sydney, Pollack, Marie Richardson, Todd Field, Jackie Sawiris, Alex Hobbs, Christiane Kubrick, Katharina Kubrick, Kurt Leitner, Michael Doven, Leslie Lowe gibi oyuncular yer almaktadır. Filmin baş karakterlerinden doktor Bill Hartford karakterine, Tom Cruise, eşi Alice Harford karakterine ise Nicole Kidman can vermektedir. Film cinsellik ve psinaliz üzerine. Yönetmen Sigmund Freud’un kitabından esinlenerek bu filmi yaratmış. Film gerek içeriği gerek konusu ile birlikte dikkat çekmekte. Oyuncuların ustalıkları sayesinde filmde zaman kavramı anlamını yitirmekte. Yönetmen bu filmin son halini düzenleyip sunduktan sonra hayata gözlerini yumdu. Korku ve rüya analizi üzerine yoğunlaşan filmi için korkutucu özellikler barındırıyor diyemeyiz, daha çok karakterlerin psikolojik faktörleri üzerine yoğunlaşılmış.

Gözü Tamamen Kapalı Filmi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gözü Tamamen Kapalı filmi yayınlandığı tarihten bu yana oldukça ses getirmeyi başarmış filmlerdendir. Akademi ödüllerini alamamış olsa da en çok izlenen filmlerin başında geliyor. Özellikle de IMDB puanı istenileni karşılayan bir biçimde. Doktor karısının değişik fantezisi, cinselik dürtülerini kabul etmesinin ardından, tüm gece boyunca değişik bir maceraya atılacak. Bu macera rüyalar, korku ve psikanaliz üzerinedir. Ayrıca bu filmle ilgili yönetmenin hiç bir sağlık problemi olmamasına rağmen, filmi sunduktan dört gün sonra ölüşü de filmin gizemli olmasına neden olmaktadır. Filmdeki karakterlerin insan ilişkilerindeki değindiği noktalar ve Kubrick’in yönetmenliğindeki görsel ustalık ile izleyecileri tatmin ediyor. Sesler ve görüntülerin hepsinin uyum içinde olması, filme pürüzsüz bir görünüm kazandırıyor.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?