V For Vendetta

V for Vendetta
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
V For Vendetta
2.950 izlenme
IMDb: 8.2
V For Vendetta izle, 2.si beklenen youtube filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Dipfilmizle farkıyla Full HD izleyebilirsiniz.

V For Vendetta Film Konusu ve Özeti

V For Vendetta filmi 2020 tarihli dönemin yani geleceğin İngiltere’sini konu alıyor. Bu esnada ülkenin hali hazır durumu ise baskıcı bir toplum düzenine hakim olması şeklinde öne çıkıyor. Halkın ağır yaptırımlar ile idare edildiği dönemde şiddet yanlısı olaylar göze çarpıyor. Olaylar bir yana dursun o sırada Evey isimli bir kadın türlü belalara bulaşıyor ve ne yapacağını bilmez bir halde buluyor kendini. V ise tüm gizemi ile Evey’in karşısına çıkarak onu bu belalardan kurtarıyor. Evey onun gizemli yapısını merak ederek iç dünyasına girmeye çalışıyor. V ise sürekli olarak 5 Kasım tarihini işaret eder. O tarih belki de bir neslin uyanışıdır aslında.

V For Vendetta Oyuncu ve Karakterleri

  • Hugo Weaving: Filmin ana karakteri olan ve gizemli bir kişiliğe sahip V’yi canlandıran Hugo Weaving aslen Avustralya kökenlidir. Oyunculuk kariyerinde bir hayli başarılı işlere imza atan Weaving 4 Nisan 1960 Nijerya doğumludur. Holly ve Harry adında iki çocuk babasıdır.
  • Natalia Portman: Başrolünü Hugo Weaving ile paylaşmış olduğu V for Vendetta filminin Evey karaketine hayat veren Natalia Portman İsrail- Amerika kökenlidir. Aktris kimliğinin yanı sıra yapım ve yönetmenlik karakteri de bulunmaktadır. 2012 yılında Benjamin Millepied ile dünya evine girmiş ve bu evlilikten 2 çocuğu olmuştur. Güzel oyuncunun doğum tarihi ise 9 Haziran 1981 olarak belirtilmektedir.

V For Vendetta Merak Edilenler

31 Mart 2006 tarihinde Türkiye’de gösterime giren V For Vendetta filmi, 2005 döneminin Almanya ile Amerika Birleşik Devletleri ortak yapımıdır. Yönetmenliğini James McTeigue üstlenmiş olup senaristi Lana ve Lily Wachowski olmuştur. Yapımcıları arasında ise Joel Silver, Grant Hill, Lana ve Lily Wachowski gibi isimler yer almaktadır. Çizgi romandan uyarlanan film 132 dakika boyunca seyircileri ekrana kilitlemeyi başarmıştır. Filmin bilet gişesi tutarı 132,5 milyon USD olmuştur. En İyi Kadın Oyuncu Saturn Ödülü ve SFX En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’ne layık görülmüştür. Büyük beğeniler toplayan ve çıktığı ilk günden bu yana dillerden düşmeyen filmin IMDb puanı 8.2 olarak biliniyor.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?