Mary ve Max

Mary and Max
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Mary ve Max
4.628 izlenme
IMDb: 8.1
Mary ve Max izle, Adam Elliot yönetmenliğindeki 2009 yapımı animasyon filmini Türkçe Altyazılı ve Full HD kalitede izleyebilirsiniz.

Mary ve Max Film Konusu Ve Özeti

Mary henüz sekiz yaşında bir kız çocuğudur ve Avustralya bölgesinde yer alan bir mahallede ailesi ile birlikte yaşamaktadır. Ailesi son derece sorumsuz bireylerden oluşmakta ve üstelik yoksulluk içerisinde yaşamaktadır. Küçük kız bu ailenin içerisinde kendini oldukça yalnız hissetmekte ve yalnızca tek bir kişi ile konuşmaktadır. O kişi ise aslen bir savaş gazisidir. Onunla karşılaşması ise tamamen bir tesadüf eseri olmuştur. Mary gene yalnız hissettiği bir zamanlarda bölgeye yakın bir postaneye gitmiştir. Bu esnada gözüne New York adres rehberini bulmuş ve oradan Max isimli birini seçerek adresini almış, mektup yazmaya başlamıştır. Max ise aslında ruhsal problemleri ile boğan ve yalnız yaşayan asosyal bir adamdır.

Mary ve Max Film Oyuncu Ve Karakterleri

  • Toni Collette: Küçük kız Mary karakterine can veren Toni Collette 1 Kasım 1972 Avustralya doğumludur. 1.73 boyunda olan oyuncu aynı zamanda müzisyen kimliği ile de tanınmaktadır. 2003 yılında Dave Galafassi ile evlilik yapmış ve bu evlilikten iki çocuk sahibi olmuştur. Altın Küre Müzikal veya Komedi Dalında En İyi Kadın Televizyon Oyuncusu Ödülü’ne layık görülmüştür.
  • Philip Seymour Hoffman: Amerikalı oyuncu Philip Semour Hoffman Mary and Max filminde ana karakterlerden biri olan Max’a hayat vermiş ve 23 Temmuz 1967 yılında New York eyaletinde dünyaya gelmiştir. Ölüm tarihi ise 2 Şubat 2014 olarak bilinmektedir.

Mary ve Max Merak Edilenler

2009 yapımı Drama/ Animasyon türünde yer alan Mary and Max filmi yönetmenliğini Adam Elliot üstlenmiştir. Senaryo ise gene Adam Elliot’a aittir. Toni Collette Mary isimli karakteri seslendirirken, Max isimli karakteri seslendiren kişi Philip Seymour Hoffman olmuştur. Barry Humphries anlatıcı olmuş, Eric Bana Nick Popodopoulos’u seslendirmiş, Bethany Whitmore genç Mary’i seslendiren kişi olmuştur. Filmin yapımcı ismi ise Melanie Coombs’tur. Film müziğini Dale Cornelius bestelemiştir. 9 Nisan 2009 yılında Avustralya’da gösterime girmiştir. Annecy International Animated Film Festival Cristal Award for Best Feature ödülünü almıştır. IMDb puanı ise 10 üzerinden 8.1 olarak belirtilmektedir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 12 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?