Kıyamet Günü

The Impossible
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Kıyamet Günü
2.392 izlenme
IMDb: 7.5
Kıyamet günü izle, Dünya sonu konulu gerçek olaydan esinlenen The Impossible filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izle.

Kıyamet Günü - The Impossible Film Konusu Ve Özeti

Kıyamet Günü; Maria Bennet Noel tatilini geçirmek için eşi ve üç çocuğu ile Tayland’da yer alan Khaolak bölgesini tercih ederler. Maria Bennet aslen İngiliz bir doktordur. Tatil yapmış oldukları bölgede yaşanmış olan tsunami sonucunda Maria ve oğlu Lucas akıntıya kapılırlar. Aileden su akıntısı ile ayrılan ikili bazı yaralar alır fakat sonunda birbirlerine kavuşurlar. Suların bir kısmı çekilmiş olsa da tekrar böyle bir felaketin yaşanabileceğini varsayarak yüksek bir ağaca çıkmak amaçlı karşı tarafa geçmek isterler. Fakat tam bu esnada karşılarına çıkan enkazda küçük bir çocuğun olduğunu fark ederler. Daniel isimli küçük çocuğu kurtaran kişi ise doktor Maria olur. Hikâye burada başlayıverir.

Kıyamet Günü - The Impossible Film Oyuncu ve Karakterleri

  • Naomi Ellen Watts: 28 Eylül 1968 doğumlu olan güzel oyuncu Naomi Ellen Watts filmde İngiliz doktor Maria Bennet’i canlandırmaktadır. İngiltere doğumlu oyun Watts henüz çok küçük bir yaşta babasını kaybetmiştir. Daha sonra ise ailesi ile birlikte Sidney’e yerleşmiş ve Avustralya vatandaşı olmuşlardır.
  • Ewan Gordon McGregor: Filmde doktor Maria’nın eşi Henry Bennet karakterine hayat veren Ewan Gordon İskoç kökenli bir oyuncudur. 31 Mart 1971 doğumlu olup üç çocuk babasıdır. 1995 yılında Eve Mavrakis ile evlilik yapmış fakat 2018 yılında boşanmışlardır. 2022 yılında ise Mary Elizabeth Winstead ile dünya evine girmiştir.

Kıyamet Günü - The Impossible Merak Edilenler

Juan Antonio Bayona yönetmenliğinde çekilmiş olan Kıyamet günü filmi 28 Aralık 2012 tarihinde Türkiye’de gösterime girmiştir. Görüntü yönetmeni Óscar Fatura ve yapımcıları ise Álvaro Augustin, Belen Atienza, Enrique Lopez Lavigne olmuştur. Film müziği Fernando Velázquez’e aittir. En İyi Erkek Oyuncu Empire Ödülü ile Goya En İyi Yönetmen ödülüne layık görülmüştür. 2012 yapımı olan İspanyol filmin türü felaket ve dram olarak belirtilmiştir. İzlenme süresi 113 dakika olmakla birlikte 11 Ocak 2013 tarihinde geniş çaplı gösterim gerçekleştirilmiştir. Filme ayrılan bütçe 45 milyon USD olurken hasılat ise 180.3 milyon USD olarak belirtilmiştir. IMDb puanı 10 üzerinden 7.6’dır. En çok beğenilen filmler arasına giren ve gerçek olaylardan esinlenerek 2012 yılında vizyona giren Dünya sonu konulu Kıyamet Günü filmini öneri olarak sitemize ekledik. İyi seyirler....
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: , ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 10 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?