Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları

The Hobbit: The Desolation of Smaug
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları
1.173 izlenme
IMDb: 7.8
Hobbit 2 izle, serinin ikincisi Smaug’un Çorak Toprakları filminin uzun versiyonunu extended kalitesi ile Full HD Türkçe dublaj izleyin.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Filmi Konusu ve Özeti

Hobbit üçlemesinin ikinci filmi olan Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları filminde ilk film Hobbit Beklenmedik Yolculuk ile başlayan Arken taşını bulma yolculuğu devam etmektedir. Bu yolda Mirkwood ormanından kurtulmaya çalışan Bilbo ve cüceler kendilerini bir insan köyüne giderler. Arken taşını çıkarmak için Bilbo ve cüceler yalnız dağa açılan gizli kapıyı açmaya çalışmaktadır. Bunu yanında Göl Kenti’nin sakinleri de ejderha Smaug’un uyanışından dolayı zor zamanlar geçirirler. Bu durumlaralar başa çıkmaya çalışan Bilbo ve cücelerin yanında Gandalf da olmayınca hem birbirleri ile hem de kendileri ile savaşırlar.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Filminin Oyuncuları ve Karakterleri

  • Martin Freeman- Bilbo Baggins Bilbo, Martin Freeman tarafından canlandırılan hobbittir. Karşılaşılan sorunlar ile zekası ve kurnazlığı ile başa çıkan Bilbo bazen cücelerle de ayrı düşebilmektedir. Gandalf olmadan gururlu ve bencil olan cücelerle başa çıkmaya çalışır.
  • Ian McKellen- Gandalf Başarılı ve usta oyuncu Ian McKellen tarafından canlandırılan Gandalf bir yerlerde uyanan ve tetiklenen karanlık ve kötülüğü anlamaya ve çözmeye çalışır.
  • Luka Evans- Bard the Bowman Göl kentindeki Bilbo ve cücelere yardım eden balıkçıdır. Luka Evans tarafından canlandırılan Bard ailesini ve evini korumak adına sıradan bir balıkçı olmaktan çıkmaya hazırdır. Hobbit ve cücelere her türlü yardımı yapan Bard gerekli zamanda Thorın’den destek alacağından emin olmamaktadır.
  • Richard Armitage- Thorin Meşekalkan Thorin, sahip olduğu Arken taşını aldıktan ve Smaug tekrar uyandıktan sonra Smaug’u yok etmeye çabalar fakat başaramaz. Arken taşını geri alan Thorin atalarında olan hastalıklı düşünceler ve duygularla savaşmaya başlar.

Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları Merak Edilenler

Fantastik ve macera türlerindeki Hobbit 2: Smaug’un Çorak Toprakları ilk filmde olduğu gibi Peter Jackson tarafından yönetilmiştir 2013 yılında çıkan film ilk filmden daha büyük bir bütçeyle 225 milyon dolar bütçe ile yapılmıştır. Dünya genelinde toplam hasılatı 1 milyardan biraz az olan film ilk filminden daha az ilgi görmüştür. Film ayrıca ilk filme kıyasla daha az sürede çekimleri bitmiştir. Hobbit Smaug’un Çorak Toprakları IMDB’de ilk film gibi 7,8 puan almıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 10 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?