Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk

The Hobbit: An Unexpected Journey
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk
2.099 izlenme
IMDb: 7.8
Hobbit 1 izle, serinin 1.si olan 2012 Beklenmedik Yolculuk filmini Türkçe Dublaj Full HD 4k ve Extended kalitesinde izleyebilirsiniz.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Konusu ve Özeti

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk, J.R.R. Tolkien tarafından yazılan fantastik türündeki kitaplardan uyarlanmıştır. Filmde Bilbo adındaki bir hobbitin sıradan ve sakin olan hayatından nasıl bir maceraya atıldığı anlatılmaktadır. Gandalf adındaki gri büyücü tarafından krallıklarına ait önemli olan Arken taşını geri almaya çalışan bir grup cüceye yardım etmek için ikna edilen Bilbo beklemediği bir maceraya başlar. Macera boyunca hem Bilbo hem de cüceler karşılaştıkları çeşitli zorluklarla başa çıkmaya çalışırlar. Fakat Bilbo’nun bu sorunlardan birini çözmeye çalışırken karanlık bir mağarada bulduğu bir şey hem Bilbo’nun kendisinin hem de cücelerin kaderini etkileyecektir. Bilbo karanlık olan mağarada sadece bir şey değil aynı zaman da orda kalması gereken birini bir varlığı da keşfeder. Macera boyunca Bilbo ve cüceler dev örümcekler, orklar, dağ trolleri, goblinler gibi pek çok varlıkla karşılaşır ve bunlara karşı savaşır.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Oyuncuları ve Karakterleri

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filminde birçok ünlü ve başarılı oyuncu yer almıştır.
  • Martin Freeman- Bilbo Baggins Bilbo Baggins filmin anahtar karakteridir. Karakteri BAFTA ödülüne de sahip olan Martin Freeman canlandırmaktadır. Bilbo sakin hayatından memnun ve macera aramayan bir hobbittir. Gandalf gelip onu bir macera ikna edene kadar da öyle olmaya devam eder.
  • Ian McKellen- Gandalf Usta oyuncu Ian McKellen tarafından canlandırılan Gandalf Orta Dünya’daki kötülüklere karşı savaşan gri büyücüdür. Gandalf cücelerin sahip oldukları krallıklarını ve değerli taşları olan Arken taşını geri almaları konusunda yardımcı olmaya çalışır.
  • Richard Armitage- Thorin Meşekalkan Richard Armitage tarafından canlandırılan gururlu ve güçlü cüce karalı Thorin Meşekalkan bir zamanlar sahip olduğu krallığını geri alma ve geriye kalan 12 cüceyi koruma konusunda çabalamaktadır.

Hobbit 1: Beklenmedik Yolculuk Merak Edilenler

Hobbit Beklenmedik Yolculuk filmi, senarist ekibinin uzun yıllar boyunca sürekli ve sıkı çalışması sonucunda ortaya çıkmış bir filmdir. Peter Jackson tarafından yönetilen film 14 Aralık 2012 yılında vizyona girmiştir ve çekimleri 2010 yılında başlamıştır. Film 180 milyon dolar bütçe ile çekilmiş olup dünya çapında 1 milyar 21 milyon dolar gibi bir hasılat rakamına ulaşmıştır. Film İMDB’de 7.8 gibi bir puana sahiptir. Yüzüklerin Efendisi filminden sonra çıkan film Yüzükler Efendisi filminden önceki yılları anlatmaktadır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke: ,
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 12 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?