Hayat Güzeldir

La vita è bella
Kaynak 1
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Hayat Güzeldir
1.060 izlenme
IMDb: 8.6
Hayat Güzeldir izle, 1997 yapımı ödüllü İmdb yüksek La vita è bella youtube filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılu Full HD izle.

Hayat Güzeldir Filminin Konusu

Hayat Güzeldir filmi  2. Dünya Savaşı sırasında toplama kamplarında yaşanan insanlık dışı uygulamaların ve bu uygulamaların insanlar üzerindeki etkileri anlatılır. Filmin kahramanı bir yahudidir ve bir öğretmenle tanışır, ona aşık olur ve evlenirler. Hayatlarında her şey çok güzel gidiyordur. Aşkları dolu dizgin devam ederken bir de küçük bir çocukları olmuştur. Çocukları 5 - 6 yaşlarındadır. Her şey güzel gidiyorken, dünya savaşı patlak verir. Bu savaş esnasında filmin baş karakteri yahudi olduğundan, toplama kampına götürür. Eşi italyan olmasına rağmen peşinden gider. Eşi ve çocuğuyla birlikte artık onu farklı bir oyun beklemektedir. Bu oyun oğlunun olan bitenden haberi olmaması için eşiyle birlikte oluşturdukları oyundur. Hayat Güzeldir Filmi, bu oyunun trajedisini filmin sonunda tüm çıplaklığıyla izleyecilere gösterecektir.

Hayat Güzeldir Filmi Oyuncuları ve Karakterleri

Hayat Güzeldir filmi için, karakter tablosunun geniş olduğunu söylemeyiz. Çünkü film üç karakter üzerinden dönmektedir, diğer karakterlerin baskınlıkları filmde kendini hissettirmez. Onlar sadece vardır. Bu film, üç kişilik mutlu ailenin etrafındaki bireyler ve kalabalıklardan ibarettir. Filmin baş kahramanının adı Guido’dur. Oynayan oyuncunun adı Roberto Benigni’dir. Guido öğretmen Dora’ya aşık olur. Dora’ya hayat veren oyuncu ise Nicoletta Braschi’dir. İkili ekonomik olarak zor günler geçirecektir; buna rağmen aşklarını ertelemeyecek çift sonunda evleneceklerdir. Bu çiftin bir de oğulları olur. Çocukları 5 yaşına bastığında 2. dünya savaşı patlak verir. Guido yahudi olduğu için toplama kampına alınır. Eşi ve oğluyla birlikte toplama kampındaki hikayesi ve baş karakterimiz Guido’nun o kötü olaydan sonra takındığı tavır, fedekarlığı gözler önüne serilir.

Hayat Güzeldir Filmi İle İlgili Merak Edilenler

Film yayınlandığı günden beri oldukça ses getirmiş ve film akademisi tarafından bir çok ödüle layık görülmüştür. 1999 akademi ödüllerinde, yabancı dilde en iyi film, en iyi erkek oyuncu ve en iyi film müziği olmak üzere bir çok alanda ödül almıştır. Filmin başrol oyuncusu olan Roberta Benigni, aynı zamanda filmin yönetmeni ve senaristtir. Film boyunca, filmin her konusuyla ilgilenen oyuncu, yönetmenliğini de kendi yapmıştır. Hayat Güzeldir Filminin IMDB puanı 8,6’dır. Hakkında en fazla yorum yapılan, en iyi film listesinde ilk 100’de yer alan kült filmlerden biri olarak yerini korumaktadır. Hayat Güzeldir Filmi ilk yarısında hayatın toz pembe gözükmesi, komedi türünde bir filmmiş izlenimi uyandırması, sonunda ise herşeyin bir anda kararması ve dram özelliğine geçmesi izleyicileri çok sarsmaktadır. Bu geçişin olağan ve profesyonel biçimde yapılması filmin senelerdir konuşulmasına neden olmaktadır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 10 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?