Düşler, Tutkular ve Suçlar

The Dreamers
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Düşler, Tutkular ve Suçlar
60.261 izlenme
IMDb: 7.1
Düşler, Tutkular ve Suçlar izle, 2003 yapımı The Dreamers filmini 1080p kalitede izleyebilir isterseniz Netflix kalitesinde izleyebilirsiniz.

The Dreamers - Düşler, Tutkular ve Suçlar Film Konusu Ve Özeti

Tarih 1968 yılını gösterirken Paris sokaklarında devrim haykırışları inliyor. Bohem tarzda bir aileye ait evde ise üç genç bulunuyor. Bu üç genç haykırışlar arasında arzularının alevlendiği bir oyuna dahil oluyor. Theo ve İsabelle kardeşler, Paris’te bir başlarına kalmışlardır. Aileleri ise onları bırakıp tatile çıkmışlardır. Kardeşler yalnız kaldıkları bu süreç içerisinde Amerikalı bir öğrenci ile tanışırlar. Daha sonra yeni tanışmış oldukları arkadaşlarını evlerine davet etmişlerdir. Amerikalı Matthew davet üzerine arkadaşları olan Theo ve İsabelle kardeşlerin evine gelir. Üçlü arasında bir tutku alevlenir. Macera bu şekilde başlar…

The Dreamers - Düşler, Tutkular Ve Suçlar Film Oyuncu ve Karakterleri

  • Eva Green: Filmin başrol oyuncuları arasında yer alan Eva Green, kardeşlerden biri olan İsabelle karakterine hayat vermiştir. Mesleği oyunculuk ve mankenlik olarak bilinen Eva 6 Temmuz 1980 Paris doğumludur. Güzel oyuncunun boyu ise 1.70 olarak bilinmektedir.
  • Louis Garrel: İsabelle’nin kardeşi olan Theo karakterine can veren Louis Garrel 14 Temmuz 1983 Paris doğumludur. Yakışıklı oyuncu 2017 yılında Laetitia Casta ile dünya evine girmiş olup bir çocuk babasıdır. Oyuncunun boyu ise 1.83 olarak bildirilmektedir.
  • Micheal Pitt: Filmdeki Amerıkalı öğrenci Metthew karakterini canlandıran Micheal’ın tam ismi Micheal Carmen Pitt olarak bilinmektedir. Müzisyen ve model kimliği de bulunan Amerikalı oyuncu 10 Nisan 1981 yılında doğmuştur. Pagoda adlı müzik grubunda yer almaktadır.

The Dreams - Düşler, Tutkular ve Suçlar Merak Edilenler

Yönetmenliğini Bernardo Bertolucci’nin üstlenmiş olduğu filmin yapımcısı Jeremy Thomas olmuştur. 115 dakika süren film romantik drama kategorisinde yer almaktadır. Fransa, İtalya ve Birleşik Krallığın ortak yapımı olan The Dreams’in senaristi ise Gilber Adair olmuştur. Film Müziği Sam Andrew’e aittir. Yapım yılı 2003 olmasına rağmen Türkiye’de gösterime girmiş olduğu tarih 26 Mart 2004 olmuş ve The Holy Innocents adlı eserden uyarlanmıştır. Filme ayrılan bütçe 15 milyon USD olarak bilinmektedir. IMDb puanı 10 üzerinden 7.1’dir. Düşler Tutkular Ve Suçlar filmi, dram/ romantik filmler kategorisinde ses getiren filmlerden biri oldu. Film 1968 yılında Fransa’da geçiyor. 1968 kuşağının fikirlerine, yaşantısına sıkı sıkıya bağlı olan Isabelle ve erkek kardeşi Theo ailelerinin tatile çıkmasıyla evde, yani Paris’te tek başlarına kalırlar. Bu sırada ise Amerikalı bir öğrenciyle tanışıp arkadaş olurlar. Tanıştıkları Matthew’i eve davet ederler ve aslında film burada başlamış olur. Filmde arka planda hem 1968 yıllarına ait olan siyasi çatışmaları hem de bu üçlünün cinsel tutkularını izlemiş oluyoruz. Özgür bir ruha sahip olan bu 3 gencin kendilerini keşfetme yolculuğu beyazperdeye oldukça başarılı bir şekilde yansıtılmıştır. Düşler Tutkular ve Suçlar filminin yönetmen koltuğunda ise, Bernardo Bertolucci yer alıyor. Başarılı yönetmen, 1968 döneminin siyasi izlerini filme yansıtmıştır. Düşler Tutkular ve Suçlar filminin başrolleriniyse Eva Green, Louis Garrel ve Michael Pitt paylaşıyor. Isabelle karakterine Eva Green hayat verirken kardeşi rolünü Louis Garrel, Amerikalı arkadaşlarınaysa Michael Pitt hayat veriyor. Yıl: 2003 Uyarlandığı eser: The Holy Innocents Yönetmeni: Bernardo Bertolucci Yorumlar: Ekşi İMDB: 7.1 Fragman: Youtube
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?