Cesur Yürek

Braveheart
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Cesur Yürek
2.566 izlenme
IMDb: 8.4
Cesur Yürek izle, William Wallace'in hayatını konu alan 1995 Braveheart filmini Tükçe Dublaj 1080p kalitede Full HD izleyebilirsiniz.

Cesur Yürek - Braveheart Konusu

Cesur Yürek, Mel Gibson'in hem yönettiği hem de başrolünü oynadığı 1995 yapımı tarihî bir filmdir. Filmde, 13. yüzyılda İngilizlerin, İskoçlar üzerinde kurduğu egemenlik anlatılıyor. William Wallace çocukluğunda babası ve ağabeyini savaşta kaybediyor. Wallace daha sonra amcası tarafından Avrupa’da büyütülüyor fakat bir sonra ülkesine geri dönüyor. Amacı burada evlenip bir ev ve yuva kurmak olan Wallace çocukluk aşkı Murron MacClannough ile evlenmek istiyor. İkili aralarında gizli bir nikah yapıp evleniyor. Ardından MacClannough bölgenin valisi tarafından idam ediliyor. Wallace’in valiye karşı göstermiş olduğu ayaklanma bütün ülkeye yayılıp bir ülkenin özgürlük mücadelesine dönüşüyor.

Cesur Yürek - Braveheart Oyuncuları

Cesur Yürek filminin başrol oyuncusu aynı zamanda filmin yönetmeni Mel Gibson’dur. Mel Gibson Wiliam Wallace karakterini canlandırıyor. Wallece savaşta sevdiklerini kaybetmesinin ardından King Edward (Patrik McGoohan)’a karşı bir isyan başlatıyor. Ve bu isyan tüm ülkeye yayılarak bir özgürlük hareketine dönüşüyor.

Cesur Yürek - Braveheart Merak Edilenler

Tarihi film severler için oldukça önem arz eden 1995 yapımı Cesur Yürek - Braveheart filmi hakkında merak edilenleri sizler için cevaplamaya çalıştık.
 • Tür: Dram, Savaş, Tarih
 • Süre: 2 Saat 58 Dakika
 • Yıl: 1995
 • İmdb: 8.4
 • Yönetmen: Mel Gibson
 • Orjinal İsmi: Braveheart
 • Oscar: En İyi Makyaj ve Saç Tasarımı, En İyi Film Oscarı, Altın Küre En İyi Yönetmen Ödülü, BAFTA En İyi Ses Ödülü
 • Kaç Yaş üstü: +13
 • Platform: Netflix
 1. Cesur Yürek Filmi Gerçek mi: Film William Wallace'in hayatını anlatmaktadır.
 2. William Wallace Gerçek mi: William Wallace İngiltereye karşı bir savaş içinde olan İskoç şovalyesidir.
Bu yazımızda sizlere Cesur Yürek izle, Braveheart filmi hakkında en merak edilenleri anlatmaya çalıştık. Ekşi sitesinden oldukça olumlu yorumlar alan mutlaka izlemeniz gereken filmlerler arasında olan Cesur Yürek filmini sitemizden Türkçe Dublaj 720P- 1080P Full HD kalitede izleyebilirsiniz. Ayrıca Youtube Fragmanıda konuya ekledik.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?