Bir Zamanlar Anadolu’da

Once Upon a Time in Anatolia
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Bir Zamanlar Anadolu’da
8.768 izlenme
IMDb: 7.8
Bir Zamanlar Anadolu'da izle, 2011 Türk yapımı Once Upon a Time in Anatolia filmini Dipfilm'den Full HD kalitede izleyebilirsiniz.

Bir Zamanlar Anadolu’da Film Konusu Ve Özeti

Bir Zamanlar Anadolu’da adlı filmin en genel öyküsü yaşanan bir cinayet olarak ön plana çıkmaktadır. Henüz filmin ilk dakikalarında aslında hiyerarşik bir ilişkinin söz konusu olduğu ve alt seviyede yer alan memur kesiminin üst seviyelerde yer alan kişilere yaranabilmek amacı ile farklı pek çok işler yapabileceğini göstermiştir. Filme bu konunun yansıması ise bu alt kesimin Amirlerinin olduğu masaya manda yoğurdunu getirmesi ile tasvir edilmiştir. Doktor ve Savcı arasında çekişmeli geçen süreci anlatan filmde dönemin yasal bir takım sorumluluklarını yerine getirmekte aciz olan görevlilerden bahsedilirken aynı zamanda böyle bir ortamda dünyaya çocuk getirmenin mantıklı olmadığına da değinilmektedir.

Bir Zamanlar Anadolu’da Film Oyuncuları Ve Karakterleri

Filmin başrollerinde Savcı Nusret, Doktor Cemal, komiser Naci gibi karakterler yer almaktadır.
  • Taner Birsel: Bir Zamanlar Anadolu’da filminin başrol oyuncuları arasında yer alan Taner Birsel, Savcı Nusret karakterine hayat vermiştir. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Fakültesi’nden mezun olan Birsel, 1 Ocak 1956, Akhisar doğumludur.
  • Muhammet Uzuner: Oynamış olduğu tüm filmlerde ustaca bir şekilde oyunculuğunu gözler önüne seren Muhammet Uzuner, bu filmde doktor Cemal rolünü üstlenmiştir. Ünlü oyuncu 30 Haziran 1965 Samsun doğumludur.
  • Yılmaz Erdoğan: Bu filmdeki rolü Komiser Naci olan Yılmaz Erdoğan oyunculuğun yanı sıra yönetmen ve şair gibi farklı mesleki kimlikleri de bulunmaktadır.

Bir Zamanlar Anadolu’da Merak Edilenler

Türk dram filmi kategorisinde yer alan Bir Zamanlar Anadolu’da, Kırıkkale iline bağlı Keskin ilçesinde çekilmiş olup çekimleri ise on bir hasta sürmüştür. Senarist ve yönetmenliğini ise Nuri Bilge Ceylan üstlenmiştir. Ayrıca senaristleri arasında Ercan Kesal ve Ebru Ceylan da yer almıştır. TRT Katkıları ile izleyicilerinin beğenisine sunulan bu sürükleyici film Türkiye ve Bosna-Hersek ortak yapımı olarak belirtilmektedir. Cannes Film Festivali Büyük Ödülü’ne layık görülmüş ve Ağustos 2016’da ise BBC tarafından düzenlenmiş olan, Dünya’nın her bir köşesinden 177 adet film eleştirmeninin oy kullanması ile birlikte ’21. Yüzyılın Yüz Harika Filmi’ listesi içerisinde yer alan ve 54. Sıraya adını yazdıran tek Türk filmi olmuştur. NOT: Bir Zamanlar Anadolu'da izle filmi Netflix ve Youtube üzerinden izlenmek için oldukça aratılmaktadır. Ödüllü film ekşi sitesinden oldukça olumlu yorumlar almıştır. Filmi Dipfilmizle.com farkıyla jet hızında izleyebilirsiniz.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?