Benedetta

Benedetta
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Benedetta
4.926 izlenme
IMDb: 6.8
Benedetta izle, 2021 yapımı rahibe roman uyarlaması olan filmş dipfilmizle farkıyla Türkçe Altyazılı Full HD kalitede donmadan izleyebilirsiniz.

Benedetta Film Konusu ve Özeti

Benedetta Carlini , Italya ‘da yaşayan genç bir kızdır. Anne babasıyla birlikte rahibe olmak için bir manastıra giderler. Manastıra giren Benedetta bir tiyatroda Meryem rolünü oynarken Hz. İsa ‘ yı görür. Bu zamanlarda manastıra yeni birisi daha kaydolur ve bu kadın Benedetta yı öper. Zamanla daha fazla yakınlaşmaya başlayan ikili tehlikeli sularda yüzmektedirler. Benedetta Hz İsa ‘yı tekrar görebilmek için çeşitli çabaların içerisine girer. Göstermiş olduğu çabalarla gitgide Manastırın başına yükselir. Aynı zamanda insanlar arasında saygınlığı da artan Benedetta ‘ nın bir başka rahibeyle ilişkiye girdiği ortaya çıkar. Bu olay sonrasında cezaya çarptırılır ve cezası ömür boyu sürmektedir.

Benedetta Film Oyuncuları Ve Karakterleri

Benedetta Film oyuncuları arasında Virginie Efira, Charlotte Rampling, Daphné Patakia, Lambert Wilson yer almıştır. Virginie Efira Benedetta karakterine hayat vermektedir. Benedetta küçük yaşta manastıra gidip kısa zamansa uzun yol almıştır. Becerileri onu ilerletmiş ve insanlar arasında tanınan biri haline gelmiştir. Yapmış olduğu bir yanlış ise bütün ömrüne mâl olmuştur. Charlotte Rampling filmde Abbes Felicita karakterini canlandırır. Abbes manastırın yöneticisi ve Benedetta ‘ nın hatalarını gören kişidir. Bortolomea karakterini oynayan oyuncu ise, Daphné Patakia dır. Bortolomea küçük yaşlarda babası tarafından taciz edilmiş bir köylü kadındır. Manastıra girdikten sonra Benedetta ‘ yı öper. Daha sonra hastalandığında Benedetta ‘ya bakmakla görevlendirilir. Yasak aşk yaşayan ikili son ana kadar beraberlerdir.

Benedetta Filmi Hakkında Merak Edilenler

Benedetta filmi 17. Yüzyılda geçmektedir. Biyografik Psikolojik drama türünde olan bu film 2021 yılında vizyona girmiştir. Paul Verhoeven bu filmde hem yönetmen hem de, Senarist koltuğuna oturmuştur. Filmin süresi toplam 132 dakikadır. Fransa yapımı olan bu film Hollanda, Belçika ve Amerika ‘ da da gösterime girmiştir. 2021 yılında Cannes Film Festivalinde de Benedetta filmi gösterilmiştir. Hem kendi ülkesinde hem de, Amerika Birleşik devletlerinde yüksek gişe kazanan bu filmin Imdb puanı 6.8 dir. Eski yıllardaki görüntüleriyle ilgi çeken bu film, izleyicilerini son anda ağlatmayı başarmıştır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?