127 Saat – 127 Hours

127 Hours
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
127 Saat – 127 Hours
2.977 izlenme
IMDb: 7.6
127 Saat izle, Aron Ralston'un gerçek hikayesini konu alan ekşi yorumları ile dikkat çeken 127 Hours filmini Full HD kalitede izle.

127 Saat - 127 Hours Film Konusu ve Özeti

Bu filmin konusu gerçek bir hikayeye dayanmaktadır. Dağcı Aron, yakınlarından kimseye haber vermeden bir yolculuğa çıkmıştır. Bu yolculuk esnasında istenmeyen şeyler olur ve bir kayanın arasına sıkışır. Onu merak edecek veya arkasından gelecek kimse yoktur. Dağların arasındaki adamın tek yardımcısı kendisidir. Çaresiz Aron, herhangi birisinin gelip onu kurtaracağını ümit eder. Yol üzerinde karşılaştığı dağcılar bile aklına gelir. Ama saatler ilerledikçe sıkışan kolu başına bela olup, genç adama psikolojik sorunlarda çıkaracaktır. Açlığın ve susuzluğun yanında eklenen stres Aron a hiç yardımcı olmayacaktır. Bu çaresizliğin içinde tek başına kurtulma mücadelesi vermek zorundadır. 127 Saat filmi, adından da anlaşılacağı üzere saatlerce yaşam mücadelesi vermeye çalışan adamın macerasını ve peşinde olanları anlatır.

127 Saat Film Oyuncuları ve Karakterleri

127 Saat film oyuncuları arasında James Franco Kate Mara, Amber Tamblyn, Clamence Poésy yer almaktadır. Başrol olarak görmüş olduğumuz James Franco, Aron Ralston karakterine hayat vermektedir. Bu karakter dağcılık hevesini asla geride bırakmayan ve dağlara aşık bir kişiyi canlandırmaktadır. Yaşam mücadelesi ile insanların aklına kazınmış olan Aron Ralston filmin sonunda gerçek olarak da gösterilmektedir. Kate Mara ve Amber Tumblin ise Aron Ralston ‘ un zirveye tırmanırken yolda görmüş olduğu 2 kızdır. Dağ arasında sıkıştığı vakit onların gelebileceğini ümit etmiştir. Çünkü o alanda iki kızdan başka hiç kimseyi görmemiştir. Kimseye haber dahi vermediğinden dolayı, tek ümidi yol üstünde gördüğü o kızlardır. Clémence Poésy ise, filmde Aron Ralston ‘un kız arkadaşını canlandırmaktadır.

127 Saat Filmi Hakkında Merak Edilenler

127 Saat filmi gerçek bir hikayeden konu alınmasından dolayı merak edilen filmler arasında olmuştur. Yönetmeni Danny Boyle Oscar Ödüllü bir yönetmen olmakla beraber, filmin yapımcılığında da yer almıştır. Film izleyenler tarafından tam puan alıp en iyi erkek oyuncu ve en iyi film olmak üzere 6 akademik dalda ödüle aday olmuştur. Filmin yayına çıkış tarihi 2010 yılındadır. Gerçek bir insanın macerasını anlatan bu film, tam olarak 94 dakika sürmektedir. Imdb puanı 7.8 gibi yüksek bir konum ile belirlenmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 12 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?