Hıçkırık – Hichki

Hichki
BOX
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Hıçkırık – Hichki
6.844 izlenme
IMDb: 7.5
Hıçkırık izle, öğretmenin hayatı konu alan 2018 Netflix Hint yapımı Hichki filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izle. Hichki filmi, Türkçede Hıçkırık olarak bilinen 2018 Hint yapımı bir filmdir. 23 Mart 2018 tarihinde Hindistan’da gösterime giren Hichki filminin yönetmen koltuğunda Siddharth Malhotra oturmaktadır. Komedi dram türünde çekilen Hichki filmi, başarılı kadrosu ve güçlü alt yapısı ile kısa sürede izleyicilerden tam not almayı başaran yapımlardan birisi oldu.

Hıçkırık, Hichki Filmi Konusu

Amerika uyruklu motivasyonel bir konuşmacı olan Brad Cohen’in otobiyografisinden esinlenerek çekilmiş olan Hint yapımı Hichki, öğretmen olmak isteyen bir kadının hikayesini konu alıyor. Naina Mathur, Tourette adı verilen bir sendrom hastalığına sahiptir. Bu sendrom nedeni ile tıkanıklık ve kekemelik gibi sorunları sıklıkla yaşamaktadır. Öğretmen olmak isteyen Naina Mathur, bu hastalığı nedeni ile her ne kadar öğretmen olmak istese de çevresindeki kişiler onu bu mesleğin onun için uygun olmadığına ikna etmeye çalışırlar. Ancak Naina Mathur, kimseyi dinlemez ve hayallerinin peşinden koşar. Bir okulda öğretmen olarak çalışmak üzere kabul edilir. Bu noktadan sonra ise film nefes kesici bir hal almaya başlar.

Hıçkırık, Hichki Filmi Oyuncuları

Büyük bir bütçeyle ve özenle çekilmiş bir Hint filmi olan Hichki (Hıçkırık), aynı zamanda başarılı bir oyuncu kadrosuyla vizyona kazandırılmış bir yapımdır.
  • Başrolde; Rani Mukerji – yaşadığı sendromdan dolayı zar zor iş bulan bir öğretmen olan Nani Mathur karakterine hayat vermektedir.
  • Rani Mukerji’nin yanı sıra filmde; Asif Basra – Shyamlal karakterine, Supriya Pilgaonkar - Sudha Mathur karakterine hayat vererek başrole yardımcı olmaktadır.

Hıçkırık, Hichki Filmi Merak Edilenleri

Hichki, ortalama olarak 2,5 milyon dolar maliyet ile çekilmiş Hint yapımı projedir. Bu maliyeti ise gişeden kazandığı 27 milyon dolar ile katlayarak büyük bir başarı elde etmiştir. Özellikle Çin’de izlenme rekorları kıran Hichki; Ekran Ödülleri’ne, Zee Cine Ödülleri’ne, Uluslararası Hint Film Akademisi Ödülleri’ne “En İyi Kadın Oyuncu” dalında aday gösterilmiştir. En İyi Kadın Oyuncu dalında Melbourne Hint Film Festivali’nde ödül almış olan Hichki; Hindistan Uluslararsı Film Festivali’nde Şanghay Uluslararası Film Festivali’nde ve Giffoni Film Festivali’nde de izleyiciyle buluşturulmuştur. Bu festivallerde de film, büyük beğeni toplamayı başarmıştır. Bu yazımızda sizlere Hıçkırık izle filmi hakkında detayları vermeye çalıştık. Netflix platformunda yayınlanan Hint Filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı Full HD kalitede izleyebilirsiniz.
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 12 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?