Forrest Gump

Forrest Gump
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Forrest Gump
10.216 izlenme
IMDb: 8.8
Forrest Gump izle, ekşi sitesinden iyi yorum alan ve Türkçe seslendirme kadrosu ile dikakt çeken filmi Türkçe Altyazılı Full HD izle.

Forrest Gump Film Konusu Ve Özeti

Forrest Gump filmi aslında Forrest isimli birinin zeka seviyesini konu almaktadır. Filmdeki hikaye Forrest’in bir gün otobüs durağında beklediği esnada aynı bankta oturmuş olduğu yabancı kişilere hikayesini anlatması ile başlamaktadır. Henüz küçük yaşlarda kambur olmuştur. Bunun için ise sırtına bir takım aparatlar taktırmış ve bunun üzerine diğer çocukların zorbalıkları ile karşı karşıya kalmıştır. Aynı zamanda bacaklarında da hastalığı sebebi ile aparatlar bulunmaktadır. Forrest çocukların zorbalık yapmasına dayanamaz ve onlardan kurtulmaya çalışır. İşte o an hiç düşünmediği bir şey olur. Bacağındaki aparatlar bir anda sıyrılıverir. Orta seviyelerde zekaya sahip olan Forrest inanılmaz derecede hızlı koşmaya başlamıştır.

Forrest Gump Film Oyuncuları Ve Karakterleri

Filmin ana karakteri Foresset Gump’tır. Zira Film onun hayatını esas alır.
  • Tom Hanks: Filmin ana karakterini canlandıran Tom Hanks başarılı bir oyuncudur. Aslen Amerikalı olan oyuncu iki defa Oscar Ödülüne layık görülmüştür. 9 Temmuz 1956 yılında Amerika’da dünyaya gelmiş olup 1.83 boyundadır. İki kere evlilik yapmıştır. 4 tane de çocuğu bulunmaktadır.
  • Robin Wright: Forrest’in onu görür görmez aşık olduğu karakteri canlandıran Robin Wright, Jenny Curran rolünü üstlenmiştir. Amerikalı güzel oyuncu 8 Nisan 1966 doğumlu olup aynı zamanda şarkıcı kimliği ile de tanınmaktadır. Güzelliği ile izleyicilerini daima büyüleyen oyuncunun iki tane de çocuğu bulunmaktadır.

Forrest Gump  Filmi Merak Edilenler

Forrest isimli bir karakterin yaşam öyküsünü esas alan film aslında bir romandan esinlenerek çekilmiştir. Filmin kategorisi ise Komeki-dram, romantik olarak belirlenmiştir. Yönetmenliğini Robert Zemenkis üstlenmiş olup yapımcıları arasında Wendy Finerman, Charles Nwirth, Steve Starkey ve Steve Tisch yer almaktadır. Senaristleri Erich Roth ve Winston Groom olmuştur. Yapım yılı 1994 olan filmin Türkiye’de gösterimi ise 11 Kasım 1994 olarak belirtilmektedir. 2011 senesinde Kongre Kütüphanesinin aldığı karar ile Forrest Gump, Birleşik Devletler Ulusal Film kayıtları arasında korunması gerekli olan tarihi, kültürel ve estetik film olarak seçilmiştir. En İyi Uyarlama Senaryo Oscar’ı, En iyi film Oscar’ı gibi farklı alanlarda pek çok ödüle layık görülmüştür.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 11 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?