Akıl Oyunları

A Beautiful Mind
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
2 yıl önce eklendi
Akıl Oyunları
3.708 izlenme
IMDb: 8.2
Akıl Oyunları izle, ekşi yorumu, youtube fragmanı ve konusu ile dikkat çeken A Beautiful Mind filmini Türkçe Dublaj Altyazılı Full HD izle.

Akıl Oyunları Filmi Konusu, Özeti Nedir?

Akıl Oyunları filmi bir kitaptan uyarlanmıştır. John Nash isimli bir şizofren hastası olan matematikçi birinin öyküsüdür. John Nash, öğrencilik hayatı boyunca oyun kuramı gibi alanlarda oldukça aktif olarak yer almış, çok parlak bir öğrencidir. Film John Nash’ın hayatına dayanır. 2001 yılında gösterime girmiştir. Film biyografiktir. John Nash, öğrencilik yıllarından beri hayaller kurar. Mezun olduktan sonra zamanla hastalığının derecesi artar. Hastalığı bir konferans sırasında ortaya çıkar. Hastaneye yatar. Akıl oyunları filmi boyunca John Nash hastalığı inkar eder, kabul etmez. Ancak bir gelişme onun hastalığı kabul etmesine neden olur. Sonunda hastalığı kabul eder ve hastalığı beyin gücüyle yenmeye çalışır. Aklını kullanarak hastalıkla yaşamayı öğrenir. Bu deha şizofren hastalığıyla yaşamayı öğrenmiştir. Yine üniversite de ders vermeye devam eder. Nobel’de ekonomi ödülünü kazanır.

Akıl Oyunları Filmindeki Oyuncu Kadrosu

Filmin yönetmenliğini Ron Howard üstleniyor. Sylvia Nasar’ın aynı adlı 1997 tarihinde çok fazla satmış olan Slyvia Nasar’ın film ile aynı isimde olan romanından uyarlanarak esinlenmiştir. Filmin oyuncu kadrosunda, Russell Crowe, Ed Harris, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Adam Goldberg yer almaktadır.

Akıl Oyunları Filmi İle Bilinmesi Gerekenler

Filmin yönetmeni Ron Howard Oscar’da en iyi yönetmen ödülünü almıştır. En iyi film Oscar ödülü, en iyi uyarlama senaryo, en iyi yardımcı kadın oyuncu ödüllerini almıştır. Akıl Oyunları yine Bafta ve Altın Küre’de bir çok ödül almıştır. Filmin IMDB puanı çok yüksel olmakla birlikte en çok izlenen filmlerden biridir. Filmin işleyişişi ve oyunculuk ile birlikte IMDB’de en iyi filmler listesinde en tepelerde yer almaktadır. Filmin gerçek bir hayat hikayesinden esinlenilmiş olması izleyeciler tarafından çok fazla ilgi görmesine neden olmuştur. Film senelerdir aynı etki ile izlenmektedir. Bu da onu kült filmler kategorisine sokmaktadır.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 1 yıl
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 2 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?