Dangal – Güreşçi

दंगल
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 yıl önce eklendi
Dangal – Güreşçi
1.007 izlenme
IMDb: 8.3
Dangal izle, Aamir Khan'ın izlenme sayısı ile rekor kıran 2016 Hint Güreçci filmini Türkçe Dublaj ve Altyazılı Full HD kalitede izle.

Dangal Filmi Konusu ve Özeti

Dangal filmi güreşçi bir adam ve kızlarının hikayesini konu almaktadır. Mahavir Singh geçmişte çok iyi güreşçilerden biridir. Bir oğlu olmasını ve onu da kendisi gibi güreşçi yapmak ister. Ancak tam 4 tane kızı olan baba güreş sevdasından vazgeçmeye karar verir. Kızlarınım okuldan bir erkek çocuğunu dövdüğünü öğrendiğinde Mahavir Singh ‘ in aklına bir fikir gelir. Kızlar da güreş yapabilir. Bundan sonra en büyük kızlarından iki tanesini güreşebilmek için eğitmeye başlar hatta bu uğurda kızların saçlarını bile keser. Anneleri ve köylüler karşı çıksa da Mahavir Singh asla güreşten vazgeçmez. Kızlar da başta güreşmeyi istemezler ama bigr gün babalarının kıymetini anlayıp güreşe karşı istekli olmaya başlarlar. Yıllar geçtikçe kızlar ustalaşıp erkeklerle bile güreşir hale gelirler. Büyüdüklerinde ise, altın madalyon için spor okuluna giderler. Spor okullarına giden büyük kız Geeta babasının taktiklerini uygulamaz yeni taktikleri öğrenmeye ve güreş konusunda zayıflamaya başlar. Mahavir Singh yine durmaz ve kızı şampiyon olana kadar desteklemeye devam eder.

Dangal Filmi Oyuncuları ve Karakterleri

Dangal filminin başrol oyuncusu olarak Aamir Khan yer almaktadır. Aamir Khan dizide güreşçi Baba olan Mahavir rolünü canlandırmaktadır. Kızlar için sonuna kadar mücadele eden ve kızlarının kariyer sahibi olması için uğraşan bir babadır. Zaira Wasim filmde Mahavir Singh ‘ in büyük kızı Geeta yı canlandırmaktadır. Güreş konusunda ustalaşan Geeta okula başladıktan sonra babasının taktiklerini beğenmez ve babasını küçük görmeye başlar. Ancak sonradan İşler değişir ve şampiyonluğa doğru yürür. Suhani Buhatnagar küçük kardeş Babita karakterini oynamaktadır. Mahavir Singh ‘ in 2. büyük kızıdır. Küçüklüğünden beri babasını destekleyip, güreş konusunda o da madalyonlar kazanmıştır.

Dangal Filmi Hakkında Merak Edilenler

Dangal filmi bir Hint filmi olup Biyografi, spor - drama türündedir. Yaklaşık olarak 161 dakika süren bu film IMDB puanı olarak 8.3 almıştır. Bu puan da filmin ne kadar beğenildiğini gözler önüne sermektedir. Filmin yapımcıları arasında, başrol oyuncusu Aamir Khan da vardır. Dangal filmi 2016 yılında vizyona girmiş, kendi ülkesinde gişe rekorları kırmıştır. Filmin konusunun gerçek hayattan esinlendiği de doğrudur. Filmin sonunda gerçek Mahavir Singh hakkında kısaca bilgi de verilmiştir.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Ülke:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 10 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 1 yıl
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 1 yıl
Güzel filmdi
Kaccuka, 1 yıl
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 1 yıl
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?