Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
VİP
Hata Bildir ×

Film Bilgileri
1 sene önce eklendi
Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2
1.940 izlenme
IMDb: 8.1
Harry Potter 8 izle, Serinin 8.si Ölüm Yadigarları Bölüm 2 filmini Türkçe Dublaj ve Türkçe Altyazılı Full HD izleyebilirsiniz.

Harry Potter 8 Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Film Konusu Ve Özeti

Seri sonu olarak nitelendirilen filmin başında Dumbledore’un mezarında yer almakta olan Mürver Asayı Voldemort’un alması sahnelenir. Bu sırada okul müdürü de değiştirilerek görev Severus Snape’e verilmiştir. Ağır bir disiplin uygulanmaya başlanan okulun etrafı ise ruh emicilerle doludur. Harry Potter ve yola çıktığı 2 yakın arkadaşı Bellatrix Lestrange kasabasında Hortluk olabileceği düşüncesi ile Griphook ile Godric Gryffindor’a ait olan kılıç için anlaşma yapmaktadırlar. Bu sayede çok özlü bir iksir kullanarak Gringotts bölgesine girebilirler. Bu esnada banka çalışanları şüpheye düşmüş olsalar da Harry yapmış olduğu İmperio büyüsü sayesinde onları atlatmayı başarmıştır.

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Film Oyuncuları ve Karakterleri

  • Michael Gambon: Filmdeki Albus Dumbledore karakterini canlandırmakta olan Michael Gambon 19 Ekim 1940 doğumlu olup şuan 82 yaşındadır. İrlandalı oyuncu 1962 yılında Anne Miller ile dünya evine girmiş ve üç çocuk babasıdır. Oyuncunun boyu ise 1.83’tür.
  • Daniel Radcliffe: Harry Potter serisinin ana karakterini canlandıran Daniel Radcliffe şuan 33 yaşında olup doğum tarihi ise 23 Temmuz 1989’a denk gelmektedir. Londro doğumlu olan yakışıklı oyuncu bu film sayesinde tanınarak pek çok hayran kitlesine hitap etmeyi başarmıştır.

Harry Potter Ve Ölüm Yadigarları: Bölüm 2 Merak Edilenler

Harry Potter serisinin son filminin ikinci bölümü olarak gösterime giren Harry Potter ve Ölüm Yadigarları 2, David Yates yönetmenliğinde çekilmiştir. Filme ayrılan bütçe 250 milyon USD olmuş ve toplam gişe kazancı ise 1,342 milyar USD olarak belirtilmiştir. Empire En İyi Film Ödülü, En İyi İkili Dalında MTV film ödülü gibi pek çok ödüle layık görülürken En iyi Öpüşme Sahnesi Dalında MTV Film Ödülü ve Empire En İyi Film Ödülü’ne ise aday gösterilmiştir. Türkiye’de gösterime girim tarihi 13 Temmuz 2011’dir. Serinin en çok beğenilen filmi olması sebebi ile de IMDb puanı on üzerinden 8.1 olmuştur.
Yönetmen:
Yapım Yılı:
Bunlara da Bakın
Yorumlar 0 Yorum
Son Yorumlar
Can, 5 ay
Kütür kütür kesmişler filmi
Anonim, 8 ay
Devamı olucak herhalde . Çok beğendim. Üzerinde yaşanılan vatan ve insanların nasıl yaşadıklarını ve yaşanması gereken olguyu. İzledim. Malesef başa gelen haksızlık yapmak zorunda imiş gibi, yaşıyoruz. Aslında Tam ve tüm dünya da da böyle degilmidir. Olması gereken ve yapılması gerekenleri nedense hep filmlerde izliyoruz. Neyse bu dünya kimseye kalmıcak...... herkes bir gün ölüp gidicek........
Anonim, 8 ay
Güzel filmdi
Kaccuka, 9 ay
Güzel de keşke 2 saatlik falan olsaydı bi yerden sonra ka sarıyor ne olduğu belli değil
𝘮𝘪𝘵𝘴𝘶𝘩𝘢𝘮𝘢𝘭𝘧𝘰𝘺, 12 ay
𝖡𝗂𝗓 𝗌𝖾𝗏𝗂𝗅𝗆𝖾𝗒𝖾𝗇 𝖣𝗋𝖺𝖼𝗈'𝗇𝗎𝗇 𝗍𝖺𝗋𝖺𝖿𝗂𝗇𝖽𝖺𝗒𝗂𝗓...𝘋𝘶𝘮𝘣𝘭𝘦𝘥𝘰𝘳𝘦'𝘶 𝘰 𝘰𝘭𝘥𝘶𝘳𝘮𝘦𝘥𝘪, 𝘔𝘦𝘭𝘦𝘻 𝘗𝘳𝘦𝘯𝘴 𝘚𝘯𝘢𝘱𝘦'𝘺𝘵𝘪! 𝖮𝗅𝗎𝗆𝗒𝗂𝗒𝖾𝗇 𝗈𝗅𝗆𝖺𝗒𝗂 𝗈 𝗂𝗌𝗍𝖾𝗆𝖾𝖽𝗂..! 𝖬𝖺𝗅𝖿𝗈𝗒 𝗄𝗈𝗍𝗎 𝖼𝗈𝖼𝗎𝗄𝗍𝗎 𝖽𝖾𝗀𝗂𝗅 𝗆𝗂?𝖡𝖺𝗌𝗄𝖺𝗅𝖺𝗋𝗂𝗇𝗂 𝗎𝗓𝖾𝗋𝖾𝗄 𝗆𝗎𝗍𝗅𝗎 𝗈𝗅𝗎𝗒𝗈𝗋𝖽𝗎! 𝖥𝖨𝖫𝖬𝖨 𝖨𝖹𝖫𝖤𝖸𝖨𝖭 𝖣𝖤 𝖬𝖴𝖳𝖫𝖴 𝖬𝖴 𝖦𝖮𝖱𝖤𝖫𝖨𝖬!?